Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zavirovaný mobil

Ahoj
Včera se na mne kamarád obrátil s tím že má zavirovaný mobil, při zapnutí tam poskakují nahaté mongolky či co.
Chtěl bych tam hodit novou ROM ale nevím jak na to ani to přece nepůjde rootnout když se nedostanu do systému. Byl bych moc rád kdyby jste mi sem napsali krok za krokem jak to flashnout.
Jinak mám taky obavy že když to připojím k pc že se ten vir dostane i tam, může se to stát? Jo a je to nějaké ZOPO

zapnes ten mobil do nejakeho bootloadera / recovery modu spravnymi tlacitkami pri zapnuti, a na PC zapnes prislusnu utilitu pre dany mobil, a zozenies si prislusny firmware pre ten model napr. googlom ak nieco najde, a naflashujes firmware. Ak nic nenajde tak nic nenaflashujes.