Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde koupit win7 pro?

Stavím si nový počítač a s hrůzou zjišťuji, že nikde není k sehnání win7pro64cz. Ještě před měsícem jsem na ně na alze koukal. :(

Neví někdo kde se dá koupit legální nová krabice? Jak je to s downgradem z win10pro?

shiro: kazdy nazor na Poradni respektujem, len tak sa da dospiet k vysledku.

Ale treba si uvedomit, ze nie kazdy pouziva PC len na hry a nie kazdy potrebuje "spicly" a podporu DX12.

Kedysi davno som kupil strihovy softver aj prislusnym (nie lacnym HW).
Softver fungoval na WinXP a neskor som kupil "Upgrade" na Win7.
To bola zmysluplna aktualizacia (prinieslo to cosi nove).

Nemenovana firma (skryta reklama?), podporuje aj Win10, ale len s novym HW.
Ale (pardon) za kuva moc penez, ktory mi k svojej praci prinesie asi tak prd.

Takze (ako som sa priznal) masina z doby WinXP chce trocha viac, co sa tyka vykonu CPU, RAM.
Ale kupovat novy hardver pre Win10, urcite nebudem.

Aj tak Ti prajem pekny den.

Vzdyt je to presne naopak, Windows 10 rozjedes na cemkoli (cca. 7-8 let starem), ale pokud chces novy hardware Kaby Lake nebo RyZen, tak potrebujes Windows 10. Neni to od Microsoftu pekne, ale tak to je a nikdo s tim nic neudelame, takze pokud tazatel chce novy hardware a zaroven pro nej shani Win7, tak dela nesmysl, ktery nebude fungovat a kdyby si radeji koupil knihu, jak je tu zmineno, tak by udelal lepe.

Redmarx: pre tuto poradnu si urobil urcite moc.
Ale moju odpoved si urcite necital.

Viem, ze nemam narok aby si cital moju odpoved, ale Ty s tvojimy znalostiami, by si mi mohol na moju odpoved reagoval aj inak.

Jasne pisem : ze nemenovana firma nepodporuje moj hardver na platforme Win10.
Hardver mi bezi na Win7 bez problemov.

P.S. asi som sprosty: Asus Z 170-A, Intel 6700 (netaktujem), ale potrebujem PCI slot (nie PCI-e), kompabilita na video kartu.

Vubec te nechapu, vzdyt je to nad slunce jasne.

Mas stary PC Skylake a starsi? Muzes na nem mit Win7 nebo Win10. Na hodne starych PC pak jenom Win7 nebo jeste starsi systemy.

Mas novy PC Kaby Lake nebo RyZen? Potrebujes Win10, jinak ti to nepobezi, pravdepodobne jen neco z toho, nabootujes ale treba IGP mas smolika. Ja si to nevymyslel, to Microsoft. Nic se s tim delat neda. Chapu, ze uzivatele starych pridavnych karet nebo externich zarizeni, pro ktere nejsou ovladace pro Windows 10, budou nastvani, ale to je asi tak vsechno co mohou. Opakuju, ja si to nevymyslel, ale tak to je.

Opravdu netusim, na co narazis.

Nejnovejsi a logicky ve svych radach nejvykonejsi procesory jsou Kaby Lake a RyZen, starsi procesory se jen doprodavaji a casem se prestanou prodavat uplne. Tudiz zajemce o novy PC nema jinou volbu nez nainstalovat Windows 10. Pokud ma nekdo starsi PC se starsim procesorem, tak nutne Windows 10 nepotrebuje a bude mit nejspis Windows 7. To je cele, nic vic nerikam.

Ale treba si uvedomit, ze nie kazdy pouziva PC len na hry a nie kazdy potrebuje "spicly" a podporu DX12.

z tejto dalsej demagogie si este tiez nevyrastol?
Bolo X clankov, kde bolo sledovanim dokazane, za ziadne dolezite data o tebe do internetu netecu. A aj keby tiekli, tak uz minimalne od vydania winxp o tebe apple, google a microsoft vedia vsetko, aj velkost spodarov. Takze comu chces uz dnes zabranovat aby zistili? Uz davno je to neaktualne.
A odkedy je DX12 do buducnosti nejake minus? Ze to vyrobcovia GPU a hier zatial nevedia vyuzit/nevyuzivaju nieje problem DX12. Takze?

Kedysi davno som kupil strihovy softver aj prislusnym (nie lacnym HW).
Softver fungoval na WinXP a neskor som kupil "Upgrade" na Win7.
To bola zmysluplna aktualizacia (prinieslo to cosi nove).

Co nove?

Nemenovana firma (skryta reklama?), podporuje aj Win10, ale len s novym HW.
Ale (pardon) za kuva moc penez, ktory mi k svojej praci prinesie asi tak prd.

No sorry ze sa firma snazi zarobit a vykazovat zisk....neskutocne, ze? (sarcasm)
A ako vies ze upgrade na win10 ti nic neda? Podla coho vies ze upgrade winxp->win7 je v poriadku, ale upgrade win7->win10 uz nie? No, povedz.

A dalsia vec je, ze obrazne povedane, ked si kupim ferrari, logicky neocakavam prevadzkove naklady ci servis za ceny pre Fabiu.
Takze takisto, ked si si kupil drahu strihovu kartu (ktoru uz dnes ani nepotrebujes, bezne to zmaknu vykonne CPU s GPU akceleraciou v prislusnych programoch), tak si mal pocitat aj s tym ze jedneho dna skonci tomu podpora a hotovo. Ked si to kupil za doby windows xp, tak sa ta karta beztak zaplatila uz niekolko krat. A skus povedat, ze nie.

Ked si mal predtym licenciu W7 tak ju pouzi, neviem naco to chces znova kupovat. Ked stary PC zosrotujes tak pouzi povodnu licenciu a neries blbosti. Aj keby bola OEM. Keby nieco tak mozes povedat ze to bola len oprava PC a sa menil komponent :)
.. ale ak to je na firmu a povodna bola OEM tak radsej kup druhu, ale OEM mas kupovat spolu s novym PC takze stejne to nebude podla MS zmluvy :) Ak si mal krabicovku tak ju prenes na novy PC a nic nekupuj.