Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dočasný non-stop režim spánku

Zdravím,

tohle není ani tak dotaz na nějaký problém, jen se chci zeptat, jestli se mému notebooku (lenovo G560, 5 let starý) nic nestane, když ho nebudu cca 14 dní vypínat, jen ho dávat do režimu spánku. Důvodem je, že mám velmi rozbitý disk a snad po každém zapnutí je další nějaký oddíl špatný a nový budu mít až tak za dva týdny.

Vážně?

To jsem ani nevěděla, já myslela, že je to něco jako úsporný režim, protože vždycky, když ho proberu z režimu spánku, objeví se mi všechny zapnuté programy tak jak byli při vypnutí (šlo mi o to, že se ten disk poškozuje při dalším nabootováním Windowsu)
A baterku z něj vyndavám, takže je pořád pod proudem jako stolní PC.

Takže mi ten režim spánku vlastně vůbec nepomůže... :-(

Mám se na to teda vykašlat a používat ho normálně jakoby mu nic nebylo?
A dva týdny zapnutý notebook je pro mne nereálná představa, kort když žiju na koleji a ten ventilátor hučí hůř než vysavač...

Než se načte explorer.exe a celá plocha trvá to někdy až 10 minut, pak se ukáže chyba ''exploler.exe - hard unknown error'' - po hledání na googlu a nějakých fórech jsem dospěla k tomu, že jsou chybné sektory v disku

zamrzání Windowsu a okno ''Microsoft Windows nereaguje, chcete jej ukončit?'' - už jsem to tady jednou řešila, myslela jsem, že za to může zaseknutá automatická aktualizace, ale potom co jsem udělala všechno proto, abych jí zrušila/odinstalovala, pořád se to občas děje

příkaz schdsk /c mi píše, že našel chybné sektory, ale ne všechny je dokázal opravit

Pořád si nejsem na 100% jistá, že mi odchází disk, ale hodně věcí tomu nasvědčuje

bios mívá zatrhávátko pro přístup ke smart údajům disku.
ještě před startem windows a i po jeho spuštění se pak ukáže varování, když má disk vady.
graficky to zobrazí crystaldiskinfo.

po pádech windows (nebo při vadné ram) vznikají chyby souborového systému, ty může opravit kontrola disku.

znovu zdravím,

snad nevadí, že oživuji 14 dní starý topic, ale já se teď koukám do prohlížeče událostí a vidím 29 345krát jednu a tu samou chybu > DR0 má chybný blok, první je tam od 1.12.2016 a poslední tam byl teď před chvíli po BSoD s chybou Kernel Data Inpage Error

mám udělat zálohu a pak ten disk vyhodit z okna nebo se to dá nějak zachránit? :(

Idealne je kupit novy stejny disk a naklonovat komplet obsah stareho na novy (sektorovo, napr. v linuxe janeviem cez clonezilla apod viz google)

pokusy o opravu sa daju robit utilitami od vyrobcu disku, zavisia od vyrobcu disku, nejake su napr. na UBCD, ale mozno bude treba prepnut sata controller na ide mod (vypnut AHCI) co v notebookoch moc nejde, ale treba si pozriet HD Tune SMART udaje ci su tam pending sectors, ak ano tak by stacilo tie sektory zapisat a disk si ich premapuje, mozno aj samotny kompletny test povrchu v HD Tune zapisuje, alebo cokolvek co precita a zapise kazdy sektor (nepoznam zhlavy take tooly nepotrebujem ich)