Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 20 000 kč

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat,jestli je do této sestavy lepší použít
Intel Core i5-6400 nebo AMD Ryzen 5 1500X, také jestli je tato sestava dobrá a nejsou v ní zastaralé součástky?
Počítač musí stát do 20 000 Kč a chci na něm hrát převážně hry.
Popřípadě jestli je to spolu kompatibilní a co by jste vyměnili pro lepší výkon.
Počítač chci využívat na náročnější hry a na plné detaily např. Battlefield4,GTA V, Zaklínač,Wot,Lol a podobně.
Počítač musí stát do 20 000 Kč.

https://www.czc.cz/19049jprtqj9nb0u46niaci2dc/sezn am

# Na hry si vem spise kdyz uz i5 tak alespon Kaby-Lake i5@7xx (+ DDR4 - 2400MHz), rozil ceny Sky-Kaby neni nejak vyrazna, s GTX@1060 RX@480 v 60% her budes mit vice FPS jak s AMD Ryzen, se silnejsi|vykonejsi GKartou je to % vysi.