Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaby Lake a podpora win7

Dobrý večer,
pomalu nazrál čas, abych vyměnil střeva svého obstarožního počítače, a vzhledem k omezenému rozpočtu uvažuji o tomhle:

GIGABYTE B250M-D3H - Intel B250
https://www.czc.cz/gigabyte-b250m-d3h-intel-b250/2 04469/produkt
Intel Pentium G4560
https://www.czc.cz/intel-pentium-g4560/204104/prod ukt

Zajímá mě ale možnost použití Win7, podle toho, co jsem vyčetl, má architektura Kaby Lake podporu až od win10. Ovladače na win7 k desce jsou, bude to fungovat?

Děkuji.

# S IGP[IntegrovanymGrafickymProcesorem] HD@630 budes mit pod OS typu Windows Vista/7/8/8.1 problém, zkratka je tam donuceni pouzit a nainstalovat OS Windows 10..
- Jinak ovladace budou fungovat, proc by nefungovali, deska je kmompatibilni i s procesory Skylake.

...proto jsem si ho vybral, ale s win10 (kromě další investice a toho, že jsme si moc nepadli do oka) budu mít problém s tiskárnou, skenerem, a kdoví, s jakým dalším haraburdím, které nevyhodím jenom proto, že je "morálně zastaralé"...

kromě další investice a toho, že jsme si moc nepadli do oka

# Windows 10 jde pouzivat nejakou dobu zdarma (testovaci verze je tusim na 90dni|3 mesice) , za skousku to stoji ne ? Me se také spatne prestupovalo na Windows Vista, po Vista uz nejaky prechod na Windows 10 e jak nic :-)

# Verze [Redstone 3] prinasi oproti prvni verzi [Win 10] podstatné zmeny, tak jak nastaveni soukromi ect, na tvém pmiste bych tomu jeste dal sanci..
* Ta tiskarna + scaner by sel nejak vyresit, klidne se ti nabidnu a pres soukromou zpravu ti mohu napomoct ten material na WI10 rozjed, nebo zaloz klidne nové vlakno.

Jenze Intel kvuli prichodu RyZenu povysil tu spodni radu skoro na uroven i3 bez zmeny ceny, takze Pentium G4560 ma klasicky 2/4T core stejne jako i3, ale za polovicni cenu, coz z nej dela absolutne nejlepsi procesor v pomeru vykon/cena. Neni teda divu, ze uzivatele PC se po tomto procesoru shaneji, jenze proste rada Kaby Lake podporuje jen Windows 10 a tazatel holt musi zjistit, jestli to da jeho ostatni hardware a kdyz ne, tak se rozhodnout, zda ten skener a tiskarnu kvuli tomu odepise a nebo pujde do hodne drazsiho Skylake i3.

To mas sice pravdu, ale v CR existuje rada lidi, kteri proste na i5 nemaji finance a chteji teda vykon za co nejmene. Mimochodem tu ma AMD lepsi zvuk nez jinde, protoze prave byly vzdy levnejsi. No a pak uz je to jasne G4560 da nejvic mozneho vykonu za nejmene penez.