Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM 16GB, doporučení

Ahoj,
už jsem se tu ptal na zdroj, vše doma mam, leží beží, jen je potřeba větší paměti RAM, dal jsem si tam předim 8GB, ale naštěstí se dají ještě vrátit do 14dne od koupě.
(hraju Tom Clancy Ghost Recon Wildlans, hra chroupe trošku víc...)

Takže mam tuto sestavu:
www.alza.cz

a našel jsem si tyto paměti, chtěl bych se vejít do těch 3500,- +-

Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Dual Ranked 3.459,-
Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Dual Ranked red 3.459,-
Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT Single Ranked White 3.589,-
vše napětí 1.2V

je lepší vzít dual ranked nebo single ranked ? Co jsem si něco zjišťoval tak jestli chápu správně tak jsem zjistil, že dual ranked jsou o něco málo rychlejší protože používají všechny čipy, ale že je to zadbatelné.

a jestli není lepší si připlatit 500,- za nějaké kingstony ?

Díky za rady a nápady :/

Neni tam rozdiel v rychlosti. Signle maju hustejsie chipy a to znamena ze ich nemusi podpodovat nejaky chipset XY. Dual zas asi zatazuju viac zbernicu (neviem nabeton ale su tam 2zataze na niektore signaly). U teba to je asi jedno ak mas novy PC tak podporuje obe.

Ale nechapem preco chces vracat 8GB a nedokupis si len dalsich 8GB. Nemas 4 sloty?

protože to už je pak lepší si za ty peníze koupit 2x8 kingston ne ? proto se ptám, já si myslím, že prostě je to škoda dokupovat teď když to můžu ještě vrátit a připlatit si a mít tam 2 volné sloty případně na další upgrad (který stejně asi už nevyužiji)

a děkuji za objasnění

# Kup ten KIT CRUCIAL :

Crucial 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT

.
# Uvedené modely RAM ma vyzkousené, k tvé i5 (ktere pojede s RAM na 2400MHz) bude mit [Crucial] lepsi TIMING|Casovani (nema problém mit casovani na 2400Mhz 14-15-15), cim se stava o proti [Kingstonu], ktery na 2400MHz (na 2666MHz ti nepojede) bude mit TIMING trosku vysi a navic je i drasi.