Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Dobrý den,
pár dní jsem si skládal PC sestavu a upravoval pomocí různých doporučení a došel jsem k této sestavě. Počítač chci využívat na náročnější hry a chtěl bych se zeptat, jestli proto nebude lepší tato grafická karta https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-gaming-x-4g-4 gb-gddr5/212303/produkt ,nebo ta co tam mám.

PC sestava: https://www.czc.cz/3kog33akgqjan9kla9qri3p7f2/sezn am

Ty grafiky budou mít podobný výkon. Chtělo by to spíše 8GB verzi, ta má rychlejší paměti.
Paměť bych zvolil spíše DDR4-2400 (CPU to podporuje) a možná raději 1x8GB, s tím, že se časem doplní druhý modul.
K zvolenému zdroji nedostaneš kabel do zásuvky, ale snad doma nějaký máš.

1x8GB, s tím, že se časem doplní druhý modul.

# Ano, na ty dvou/modulové (x-Lake podporuje 2x modul) je to i lepsi, kde na dvou modulové osazena [RAM] ve 4 kanalech, nemusi dosahnout 'Frekvence|Timing' jak dva moduly.
* Nejhur na tom byl snad socket AM3+, kde ve dvou kalech (2xRAM v DUAL) dosahla az 2133MHz, kdezto s [4xRAM v DUAL] nedosahne vetsi frekvence jak 1600MHz.

A na desce, kterou mám v seznamu by to fungovalo?

# Fungovalo co ?
# Na tvoji desku a tvé CPU Intel i5@7500, je nejoptimalnejsi zakoupit 2x8Gb (celkovych 16Gb) DDR4 na 2400MHz.
* Zda-li nemuzes zakoupit ted 2x8, tak zakup jen jak je jiz vyse uvedeno jen 1X8 a pozdeji dokup dalsi 1X8Gb, kupovat 4X RAM ti neprinese nic vyhodného pro (bandwidth|Memory Controller) CPU s podporou dvou kanalu, neposlouchej to.

TiP ~ TIMING k 2400MHz zvol kuprikladu neco na zpusob [16-16-16-39], k temto procesorum velmi dobre sedi kuprikladu 'Crucial Ballistix Sport LT DDR4-2400'.

Nikdy jsem na Intelu nezazil, ze by ve ctyrech slotech byla nizsi nez nominalni frekvence pro dany procesor. Neni to nic proti tomu co pises, ale je treba to jednoznacne rici, ze u Intelu na slusne desce vzdy dosahne nominalni frekvence a tudiz neni treba se obavat toho, ze kdyz osadi ted 2x4GB a v budoucnu dalsi 2x4GB, ze s tim bude jakykoli problem.
S vybranym procesorem se stejne pretaktovavani nekona, takze opravdu zadny problem osadit vsechny 4 sloty.

No prave o tom se bavime, ze na Intelu se muze stat ale nemusi, ze 4x4GB bude problem pri pretaktu. Jenze s ne-Kackovym procesorem stejne nic nepotaktujes, tudiz se te to vubec netyka a klidne muzes ted osadit 2x4GB a jednou casem pridat zase 2x4GB.

# Ale on se te ptal jak to funguje.
* Navic CPU s podporou dvou kanalu, budu mit vzdy rychlejsi pristup do 2x jak 4x, kde jsou 2xRAM na jeden kanal a to do toho nepocitam NB a Memory controller, nic spolecnécho se zakladnimy desky a procesory s podporouTriple|Quand-Chanel..