Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zakladni deska - vypíná se

Dobry den nevim kde je problem, mam pc amd 3000+ msi k9n4 ultra 512 mb 7500 gt 256. Pocitac mi najednou vypne zniceho nic, na mem teplotnim displeji ktery mam na positaci sou teploty v normalu, cpu-45-50,hdd-40,vga-45. Ale v biosu mi ukazuje teplota cpu 120 stupnu. Pri kkterych to vzdy spadne,pomalu to stoupa, ale na chladici na cpu normalne udrzim ruku je teply jen jizni mustek, koupil sem tedy jiny chladic s trubickami a dvema vetracky a nepomohlo to, stale vysoka teplota v biosu a na pc skrini ukazuje 45. Stupnu. Nevim kde je chyba jestli nastaveni biosu nebo hardwarova chyba. Pritom je myslim znamo ze amd procesory tolik nehrejou. DEKUJI ZA ODPOVED, MELEN,

jaroslavmelen@seznam.cz

opraveno na malá písmena: asi se ti zasekl Shift!
změna předmětu, původně: zakladni deska (host)

Chipset nVidia nForce 550 topí fest, CPU by topit neměl. Nejprve bych zkontroloval jestli dobře sedí chladič CPU a má pastu. Dále zkontroluj v BIOSu napětí pro CPU, je-li správné. Zkus aktivovat Cool'n'Quiet, jestli to pomůže, teplota by měla klesnout někam k 35°C v klidu - pokud se to tak někde (na disleji) projeví, zkus jinou verzi BIOSu.