Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ASUS vs EVGA - 1080ti

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť s touto nemalou investíciou. Karta bude využívaná na 3D rendering. EVGA je o tisícku lacnejšia. Je nejaký dôvod ísť do drahšej verzie od ASUSU? Ďakujem za prípadné názory/skúsenosti so značkami.

EVGA ma dost casto ruzne problemy, takze bych do ni nesel ani o tisicovku levneji. Treba na GTX1070 a GTX1080 meli problem s chlazenim VRM a prislo se na to az po pul roce a pak posilali uzivatelum nejaky plisky, aby to drzelo a chladilo, jako neco takoveho bys chtel?

Bud Asus Strix nebo MSI Gaming.

To fiasko EVGy s chladením mi je známe, podľa všetkého sa ale poučili a ich revízia 1080ti dopadla tentoraz moc dobre, aspoň podľa recenzií. Tá ich karta teplovodnými podložkami priam preteká. Od MSI ma odradzuje katastrofálny "herný" dizajn, do nej nepôjdem určite. Zatiaľ to ale vidím na Strix, je to asi stávka na istotu.

Tak vzhledem k tomu, ze EVGA mela problemy uz u GTX970, tak se moc nepoucili, kdyz u GTX1070 udelali zase botu a nemuzes vedet na jakou cybu se prijde tentokrat. Jednoduse EVGA ano, ale az za pul roku az bude poradne otestovana a bude se vedet, jestli je nebo neni OK.

Dole je koment ke karte od Gigabyte a pro ty plati to same, ano recenze te Gigabyte skvela, konecne po letech kvalitni chladic, ale v tuhle chvili jit u neceho tak draheho do nejistoty, ze se casem ukaze jiny problem nebo ze chladic bude mit nizsi zivotnost, to je proste risk, muze to byt opravdu skvela karta, ale ja to nikomu nebudu radit, aby to testoval.

Za me proste Asus a MSI jsou letama proverene a mozna MSI ma uplne blbej herni design, ale taky ma nejlepsi chladic. Kazdopadne nechces-li MSI design, mas porad jistotu v Asusu.

EVGA mela problemy uz u GTX970

No tam měli problém všichni výrobci třeba z pískajícíma cívkama konkrétně,Asus topil atd,ono stačí kouknout tady třeba u High endu jen tak na šlupky nenarazíš a dávat litr navíc jenom za to že to je Ašus to teda nevím,navíc je tam GB hodnocená líp než Asus i MSI.:-)

Asi tak tady se na GB moc chváli nepěje na jiným foru je to přesně naopak,ano u GPU za dvacet je litr o ničem když má smysl jenže ta GB je v ofic recenzi na tom líp než Asus, takže tam důvod nevidím absolutně žádnej a high end ti nikdo z výrobců neose... na stovku recenzí si asi pak počká u všech výrobců.