Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet do TV

Ahoj,

asi to sem moc nepatří, když se to týká TV, ale zkusím... Vy tu víte všechno a vždy jste mi poradili :-)

Jak se prosím jmenuje to, co mi z hloupý TV udělá chytrou? :-D Máme Panasonic Viera a zřejmě je bez wifi. Prý by to mělo jít i tak. Chtěla jsem kouknout na cenu, ale nevim, co hledat.

Díky, Katka

Všetky Pan Viera majú LAN. Staršie modely fungujú len s Pan wifi modulom, aj keď existuje hack ako presvedčiť určité USB wifi aby fungovali.
Treba googlit a aj trochu dosť znalostí,. Často sa stáva, že aktualizujete sw tv a ten potom hacknhe usb odmietne. Potiahnite kábel.

Nemaji vsechny. A myslim si, ze pokud TV nepodporuje ani LAN, tak nepojede ani WiFi v USB - protoze nebude ji jak nastavit v menu TV.
A ano - na starsich TV Panasonic sel pouzit i jiny, nez Panasonic WiFi modul.
napr.
https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514000600000 0W6L&Search=netgear&SearchType=2
Mam ho doma u Panaku TX-42E30E.
A co se tyce vyreseni internetu na teto TV, vyresil jsem to pomoci:
androidstick-q3-4k
Ale tech ruznych samohrajek je na trhu dneska mraky...

No přesně něco, jako je ten Netgear jsem myslela. Byli jsme se na to ptát v Euronicsu a něco takového prodavač ukazoval. Chtěl, abychom přinesli přesný typ TV. Dovezla jsem ho za 2 dny a byl tam jiný a ten mi tvrdil, že ten co vypadá, jako flashka, je spíš pro notebooky, co nemají wifi..., a že mně by jedině šlo a to jen možná!!!, něco přímo od Panasonicu, co stojí kolem 1100,-, ale oni to stejně nemají :-/ U toho Netgearu jsem nikde nenašla vypsané přesné typy Panasonicu, na kterých by to šlo, takže pokud by mi někdo neřekl, že konkrétní typ mi určitě půjde, nic nekoupím :-(

Jak ale rikam - podle manualu ta TV nema podporu pro LAN, takze je (dle mne) nesmysl, tam davat tu WiFi do USB. Nebude to jak nastavit - nebudou pro to v menu te TV zadne volby.

Jinak, ja si ten Netgear nasel na netu v seznamu kompatibilnich zarizeni, kterymi lze nahradit ten original Panasonic (byl skoro 3x drazsi).
http://av.jpn.support.panasonic.com/support/global /cs/tv/compatibility/usb/option1.html

Takze zase - nelze vzit nejaky a pocitat s tim, ze to pojede.

No tak to už nechápu teda ::) Vyčetla jsem to z toho odkazu tvýho - support.... Na těch stránkách jsem si našla můj typ TV v roce 2012 a pak jsem k tomu našla co je kompatibilní a byly tam 3 Netgeary, jeden se už neprodává, druhý je drahý a třetí je ten můj odkaz. Je teda fakt, že u toho mýho typu TV tam bylo ještě písnenko navíc, ale to měly všechny typy (za pomlčkou písmeno a pak až číslo), ale rok by odpovídal...

Potřebujete k TV - do zásuvky HDMI - připojit nějaké multimediální centrum. Pokud to chcete pouštět z tabletu, mobilu nebo počítače - vyhoví toto https://www.mall.cz/multimedialni-centra/google-ch romecast-2 Pokud u toho nechcete používat tablet atd. potřebujete např. toto https://www.mall.cz/multimedialni-centra/minix-neo -x6-neo-a2-lite a pokud chcete, aby tam byl i tuner DVBT2 /zanedlouho se bez něj neobejdete-pokud nemáte kabel nebo satelit/ tak např. toto https://www.mall.cz/multimedialni-centra/strong-sr t-2400. Možností je víc, snad pozor, aby byl přibalen ovladač s AIR MOUSE, jinak se to bude velmi špatně ovládat.

Díky moc. Ten Chromecast by byl cenově dobrý, ale jdou na něm jen nějaké stránky/aplikace a ne celý internet, že? Když bych chtěla třeba i seriály, co jsou v archivu Novy, Primy, tak to by šlo přes ty z druhého a třetího odkazu? A kdy se má přecházet na DVBT2? Kabel ani satelit nemáme, na baráku je spol. anténa.

Aha, super. Na Mallu o tom píšou toto: Pokud zařízení připojíte přes HDMI port do své televize, můžete začít na velké obrazovce jednoduchým způsobem přehrávat obsah z Youtube, Netflix, Google Play Music, Google Play Movies nebo jiných služeb. Tak jsem myslela, že to je jen na nějaké vybrané "stránky" :-)

Poradím za sebe-mám skutečně hloupou TV, kde je jen pár zdirek-USB, hdmi i na bedny a konec. Abych to povýšil na" chytrou"-koupil jsem mini PC s WiFi, zapojil do hdmi a elektriky, připojil se k routeru a cíle jsem dosáhl- mám chytrou TV a protože mi WiFi padalo, spojil jsem router s mini PC přes LAN kabel- a drží to. Snad ti moje rada byla ku prospěchu.

Jo to by stačilo, jako monitor. Ten tablet má jen otvor na sluchátka a mini USB. Kupoval se asi před 3 roky, ale jen pro pouštění filmů, co mám stáhlé a přístupu na net. Já už kdysi řešila, že propojím netbook s TV, ale ani ten nešel, nemá hdmi, takže jsem propojila stolní PC audio a video kabelem, asi 8m :-D a bylo to dobrý. Ale u PC se vyměnila zadní deska a už tam nejsou sdířky na ty kabely a ta daná TV je teď v pokojíčku. Hdmi kabel ze stolního PC by musel mít asi 10m :-D

Ak par dni pockas pripravujem na tuto temu clanok ako z akejkolvek TV (staci, aby mala hdmi) spravit "smart". Riesenie je vhodne dokonca aj pre dnesne smart TV, ktore s s dodanymi rieseniami ovladaju pomerne kostrbatu. Cena riesenia cca 20 dolarov.
Princip je, ze TV je len monitor, ktory sluzi na zobrazovanie obsahu vzdialeneho zariadenia (tablet, mobil, notebook).
Viac zatial neprezradim, ak budem mat dnes chut spravim ten clanok uz dnes.