Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kaby lake + linux

Zkoušel už někdo jak se chová linux Mint18 (Ubuntu) na procesorech Kaby Lake resp. zda funguje korektně integrovaná grafická karta? Na Skylake je vše OK.
Za vaše poznatky děkuji.

Nevim kolik lidi tu ma Kaby Lake, tak jedine muzu rict, ze u Skylaku byla myslim podpora od 4.4 a na Ubuntu to nabehlo i na starsim jadre. Oni vetsinou dodavaji vlastni patche driv na jadre, na kterem jedou posledni LTS, ale jak je to na Kaby Lake netusim.

# Me nabejla bez problému (Ubuntu Bugi 17.04) jestli nekdo cetl neco jiného, za to nemohu , tvou verzi jsem nezkousel.
* A to jsem dal jen instalacku odklikal, nic jsem neupravoval ani nestahoval a slo to hned normalne, jen mi pri prvním spustení vybehla nabídka nového UPdate pres Aditional Drivers ze je nová dostupná verze na stahnuti pro (Card/Chipset:Intel Corporation Device 5912(rev 04)

No a Zesty snad jede na kernelu 4.10, takze by to chodit melo.

Tam bude spis problem, ze jestli chce Mint 18, tak ten stavi na Ubuntu 16.04, kterej jede na kernelu 4.4.

(Jinak ale nedoporucuju v zadnem pripade instalovat Mint 18, je to neco hroznyho. Dost se nadava i na Ubuntu 16.04, ze je navaznost na systemd nezvladnuta, ale nejak to slape. Za to Mint 18 je neco strasneho, zkousel jsem a sel jsem od toho pryc. Na Mint foru si delali srandu, ze Mint 18 zkousi jen sebevrah, temer vsichni tam jedou na Mintu 17.3 nebo zkousi LMDE.)