Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpadky internetu

Zdravím, posledních pár dní se potýkám s problémem co sám nerozseknu. Zapnu pc, třeba minutu mi bězí normálně internet, pak najednou nic, přestanou se mi načítat stránky, stahuju 4kb/s, ve vlastnostech u wifi jsem koukal na rychlost a z nějakých 60-80mbs padne VŽDY PŘESNĚ na 5,5mbs. občas pomůže odpojení a připojení, ale to na tom internetu spíš nejsem, než jsem. Nevíte kde bych mohl začít hledat problém ? dělá to na všech zařízeních, pc, mobily.. router jsem zkoušel vypojit a zapojit, to je asi limit mých dosavadních znalostí.

u wifi jsem koukal na rychlost a z nějakých 60-80mbs padne VŽDY PŘESNĚ na 5,5mbs

nastaví se ti některý nízký géčkový režim.
- buď to ruší soused na podobném kanálu:
ntb: http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.ht ml
foun: https://play.google.com/store/apps/details?id=com. farproc.wifi.analyzer&hl=cs
- nebo sis do cesty signálu přistěhoval skříň, přemístil nevhodně pc do nepokrytého místa
- nebo tvou komunikaci na wifi brzdí další mobily v domácnosti, celkem běžné: na routeru nastavit zabezpečení wifi napevno
- kabel v liště nic nenahradí, co se týká rychlosti, odezvy připojení, nízkého vytížení routeru a odolnosti proti rušení cizími krámy

Rychlost wifi pada vzdy ked je to zarusene. Wifi ma dve strany tudiz zaruseny moze byt:
- router
- pocitac
- router aj pocitac sucasne
Bez meracej techniky najst problem je velmi obtiazne az takmer nemozne, pretoze sa to hlada vylucovacim sposobom a moznosti je cela kopa. Niekedy staci pohnut routrom alebo pocitacom, zmenit naklon anten a uz to moze byt lepsie, alebo aj horsie.