Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tiskárna zařadí tisk, nic nevytiskne

dobrý den, prosím o radu, jak aktivovat tiskárnu, po zařazení se tisk ztratí, tiskárna je "hluchá".
tisk přes LPT1, všechno nastavení je správně, kabel jsem zkoušela vyměnit. nepomohlo.
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

ano, to už mám taky vyzkoušeno. Tiskárna byla nějaký čas mimo provoz, je sice z pravěku ale pro tisk nekonečných výstupů z účetnictví se pořád vyplatí. Mezitím zřejmě proběhly nějaké aktualizace ve windows, a ted nechce naskočit, ach jo..

To je fakt centronics? Nejedná se jenom o virtuální LPT port? V prvním případě bych vyzkoušel přímý tisk (nejsem si ale jistý, zda to komandlajna windows umí): copy "textový soubor" > prn. Ve druhém případě bych tiskačku odpojil, přeinstalil driver a pak připojil. Těžko říct, paralelport je těžký paleolit.