Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový procesor

Zdravím,
potřeboval bych pomoc s výběrem nového procesoru s chladičem.

PC je momentálně takový:

Základní deska: MSI 760GM-P23 (FX)/AMD 760G+SB710/AM3+/VGA/DDR3 1333MHz
Aktuální procesor: AMD FX-4100, 3.6GHz
Grafická karta: Nvidia Geforce GTX 980/ 4GB
Pevný disk: WD 1TB HDD Caviar Blue/ WD10EAXL/SATA600/Interní
SSD disk: Samsung SSD 850 EVO 250GB ATA Device
RAM: DDR3 16GB
Skříň: HAL3000 MidiTower PC375

Chtěl bych tedy vyměnit procesor za nový i s chladičem.Ztrácím se v tom,tak prosím o radu.
Předem díky moc.

Podporované procesory najdeš zde:
https://cz.msi.com/file/test_report/TR19_24433.pdf
Takže asi jediné, co je ještě v prodeji a současně v tom seznamu je FX-8300, FX-8320E a FX-8370E.
V prodeji jsou sice i výkonnější AM3+ CPU, ale tvá deska podporuje max. 95W modely, takže nepřipadají v úvahu. Z těch tří vyjmenovaných je nejvýhodnější ten první (FX-8300).
https://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8300/164627/prod ukt
Ale pomůžeš si tím jen u aplikací optimalizovaných na vícejádrová CPU.
Chtělo by to spíše uvažovat o kompletním upgrade (MB+CPU+RAM).