Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno hdmi Samsung Tv, problém s rozlišením a barvami

Dobrý den,
koupil jsem si novou grafickou kartu ASUS GTX 1060, předešlá karta byla připojená přes VGA ale tuhle jsem musel připojit poprvé přes HDMI (oboustranně bez redukce), nastal ale ten problém, že se zhoršily barvy a rozlišení se posunulo kvůli overscanu, podařilo se mi ho přes nVidia panel předělat na 1600x900 abych alespoň viděl lištu, protože 1920x1080 nefunguje. barvy jsou hodně ostré a dost nepříjemné. Jde to nějak opravit ?

Děkuji za odpověd

Televize totiž upravují obraz pokud se připojí do PC přes hdmi

Zapojoval jsem hodne televizi do pocitace i Samsung pres HDMI, zadna to nedelala. Pokud ma televize nejaky konkretni problem, tak bys mel uvest presne o jakou se jedna, treba tu opravdu najdes nekoho, kdo to resil.

Na dialkovom ovladaci neznamej TV mas nejake menu a tam mas aj sekciu OBRAZ a v nej nastavenie sily farieb. Mozes si tie farby stiahnut aj na ciernobielo. Pre kazdy zdroj je to nastavenie OSOBITNE, tak si to trebars porovnaj aj s tym VGA.
Ak je neznama TV fullhd panel, tak si nastav radsej rozlisenie 1920x1080. Underscan sa da zapnut v ovladacoch pripadne. Alebo v TV sa to da prepinat tlacitkom velkost obrazu. Listu na TV by si nemal potrebovat ptz by si mal mat rozsirenu plochu.

jediné co na televizi můžu změnit je poměr stran. Ale teď jsem se hrál v panelu od nvidie a pokud shodím rozlišení z 1920x1080 na 1600x900, barvy jsou vpohodě, ale jakmile to vrátím, všechno je moc světlé a ten overscan je tam znova...

Muj nazor je, ze se upnul na TV a treba to tou TV neni, ale nevim, treba je. Kazdopadne hrozne tezke poradit. Nasi meli Samsung LCD TV 8 let a vse co se tu pise nastavovat slo taky, ted maji novou zase Samsung a jde to tez. Je to slozite, kdyz nevi, co to je presne za TV. :-/