Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hry/Os vs 2 procesory

Dobrý den mám pc s 2 procesory intel xeon prestonia p4 2,4ghz ale potřeboval bych vědět jestli je třeba speciální operační systém aby uměl využívat výkon obou procesorů. Popřípadě bude umět internet využívat oba procesory?

Ne, speciální OS netřeba. Je třeba víceprocesorová podpora od programů, který hodláš provozovat, což by při dnešních vícejádrových procesorech nemělo být problémem.
Ty procesory jsou starý sračky, nepomůže ani to, že jsou na jednom prknu dva. Stejně se dělí o jednu paměť a sběrnici, navíc ta deska má AGP (tak na 90%), to už nestačí ani na přehrávání Youtube a prohlížení internetu.

Musi mat aspon Pro verziu windows. (plati pre W7, pre XP to asi platilo tiez, netusim nech si to najde sam. Neni to stejne jak jedno multicore cpu. Aspon teda ten windows to neberie stejne, aj ked princip je stejny)
https://www.cnet.com/forums/discussions/windows-7- editions-and-processor-limits-515221/

PCs with multiple processors (CPUs):Commercial servers, workstations, and other high-end PCs may have more than one physical processor. Windows 7 Professional, Enterprise, and Ultimate allow for two physical processors, providing the best performance on these computers. Windows 7 Starter, Home Basic, and Home Premium will recognize only one physical processor.

Ano, take to moderni PC rozhodne neni. Bude to jen o malo mene nevykonne nez muj stary domaci P4 Prescott, ktery je uz dnes totalne out.

Edit:

Jeste preci jen jedna rada:

Dej na to linux (Ubuntu 14.04 nebo Mint 17.3) + nejake nenarocne graficke prostredi. Osvedcilo se mi na internet na takto starych strojich.