Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc nenabehne

Zdravím

Mám ZD Asrock fatality 970
GK gtx 1070
CPU Amd fx 8350
RAM 4x 4GB kit Hyperx ddr3 2400
OS win 10
Zdroj Corsair CX 550M
SSD hyperx fury 120 gb + WD blue 1 TB

Včera večer se mi samo vyplo pc, při pokusu o start se na vteřinu rozběhly ventilátory a pc hned vyplo. Při dalším pokusu už větráky ani nenabehly jen problikla led a konec. Nechal jsem to na ráno. Udělal jsem cmos reset, prohazel ramky a po zapnuti se vetraky roztoci ale nenabehnou monitory ani se nerozsvity klavesnice. Pc uz ale aspon bezi trvale bez samovypnuti. Pak jsem ramky zkoušel jednu po druhe samostatně ale nic. Zkusil jsem vyměnit CPU za můj starý fx 4300 ale taky nepomohlo. Myslíte že odešla základní deska když grafika svítí a všechny ventilátory bezi ?? Předem díky za odpověď.

Vyber aj grafiku aj dosku len na stol, odpoj vsetko od kejsu, a skus bez ram co to robi a potom ram po jednej v roznych slotoch. A kukaj na klavesnici numlock ci funguje. Nepotrebujes mat do dosky zapojenu ani grafiku ani nic ine (len 1RAM a cpu a zdroj). Zapnes to pinzetou o PWR BTN piny. Ked nejde ani samotna doska+CPU+zdroj+RAM, tak je vadna doska alebo CPU alebo zdroj alebo RAM.

Asrock fatality 970

# Tuto desku znam docela dobre, podle popisku :

Včera večer se mi samo vyplo pc, při pokusu o start se na vteřinu rozběhly ventilátory a pc hned vyplo. Při dalším pokusu už větráky ani nenabehly jen problikla led a konec.

# Jsem se stim setkal 2x, kde odesel mustek, v mém pripade kvuli OC, kde deska ( to samé i 970 Extreme 3), v té dobe jsem osazdil FX@81xx nezvladl, stejné anomalie, PC je problikne roztoci se FANs a tak dokola..

TiP ~ Muzes zkusit jeste vytahnou baterii [CMOS] na 5 minut jestli to zazrakem nensakoci, ale z 90% bych rekl, ze je inikem zakladni deska, i presto ze s Asrock mam spise dobrou zkusenost, prave tyto 970 nepatrili zrovna mezi ty nejlepsi..
* Jestli budes zustavat u AM3+ a budes zakupovat novou ZD, zvol nejakou s CHipsetem typu 99X..

# Doporucil bych ti GiGabyte GA-990X Gaming SLI
# Jednu mam dokonce doma, byl na ni provaden i OVERCLOCKING, stabilni, kvalitni provedeni.
* Bez problému mi drzela FX@8370 na 5.5/6GHz.

CENA : 2 482 Kč
ODKAZ : https://www.czc.cz/gigabyte-ga-990x-gaming-sli-amd -990x/189342/produkt (podpora RAM 2000MHz OC)
* Jak ti pisu vyse, desku mam doma v moji zbirce, mas-li nejakou otazku na technicky charakter, foto, etc tak se neboj a klidne poloz otazku, rad ti odpovim.

TiP ~ Ten zdroj jde zkusit i pomoci dratku a 12V zarovky z auta bez potreby zkladni desky ;-)

SPUSTENI ZDROJE BEZ ZAKLADNI DESKY

• Zdroj spustis spojenim PINs [GND + PS_ON] viz obrazek:
* Jde pouzit i kancelarska sponka, zdroj pred spojeni !vytahnout! z EL proudu.

SCHEMA ZAPOJENI

[img=http://recyclaginformatique.free.fr/images/partie2/brochage_alimentation_pc.jpg]http://recyclaginformatique.free.fr/images/partie2 /brochage_alimentation_pc.jpg[/img]

• Na [12V] vetev ze zroje pripoj zarovku z auta, motorky etc, kdyz bude svitit tak mas jistotu ze jde o zakladni desku.
* Uvedena zarovka ma dostecny odber V~ i [A]mpér na to aby jsi zdroj overil, alespon k overeni jestli funguje urcite.

KAM MA ZAPOJIT 12V ?

[12V] : Zapojeni BAREV : [CERNY + ZLUTY] /*V Kombinaci CERNY + CERVENY = 5V

*Ilustracni obrazek zapojeni zarovky.
[img=http://www.legallou.com/Images/Modelisme/Tech/Alimentation/atx1627.JPG]http://www.legallou.com/Images/Modelisme/Tech/Alim entation/atx1627.JPG[/img]