Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uzamčený disk, jak ho odemknout ?

Zdravím, mám starý noťas 486i. V něm je/byl 144MB disk který stále mám i s noťasem doma. Problém je v tom že jsem si kdysi jako děcko HDD uzamknul (v BIOSu) a po letech logicky již zapomenul heslo. Vyzkoušel jsem všechny hesla co jsem kdy používal ale nic nepasuje. Nevíte jak by se to dalo obejít a data z disku dostat ? Jediné co vím je to že heslo je vpálené přímo do čipu někde v HDD. Při vložení do jiného PC není možné disk inicializovat, při vložení do 486i vyskočí konzole pro passwd. Asi s tím nebude pomoci ale kdyby náhodou, díky. :)

Heslo by sa malo dat zrusit specialnym AT commandom (mozno to chce potom master password ktory je nejaky default) ale potom aj data by mal ten disk zrusit. Ale zavisi od firmware disku, neviem co ten tvoj ma za FW. U SSD to dnes riesi secure erase kompletneho disku.

Tip disku sehnat můžu (až budu doma) ale problém je v tom že bych se rád dostal k datům... Krom M602,T602 tam můžou být zajímavé perličky z mého mládí.... :( .... Inu ještě mě napadlo sehnat druhý stejný disk a přehodit základní desku. Akorát že onen 144MB disk na ebay stojí 2500kč. :(

No, ono to tam je trochu spešl, pokud si to dobře pamatuji (nějakou dobu jsem ho neměl zapojený) tak tam bylo zvlášť heslo do BIOSu a zvlášť na zaheslování disku. Pokud tedy člověk zapl PC tak vyskočilo heslo disku a dokud ho někdo nezadal tak se dál nedostal. Jak budu mít chvilku času doma tak se na to podívám a opět sem napíšu. Pamatuji si že to byla celkem specialita na tehdejší dobu. Hesla si bohužel již nepamatuji žádné (respektive vím které jsem v té době používal ale nějak nefungovali).

https://www.geckoandfly.com/4093/unlock-and-recove r-hard-drive-password-hard-disk-password-removal-t ool/

Okopči dáta v Midnight Commander pod nejakým distrom Linuxu a zmaž nultý sektor na nízkej úrovni ak máš ešte HW rozhranie. Ponúkni ho na predaj, ako muzeálny kus niekomu do zbierky.

Alebo vykuchaj z hdd magnety a svieť si ukrytý pod duchnou nezdanenou free energiu z Vesmíru, ako tento koumák či široké zástupy bastičů:
https://www.google.sk/search?q=free+energy&client= firefox-b&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahU KEwji_ZPXuuXTAhVKEywKHatzDQgQsAQIKQ&biw=1032&bih=5 74#tbm=isch&q=free+energy+maget+hdd&imgrc=K4244h83 R_HKqM:

Prvy mu zmaze data (nechce), druhy neviem co robi (jak "crackuje"), treti potrebuje master password ale to ide len ak je security len na high (som uz pisal) alebo potom zas len mazat cely disk, stvrty nerobi nic s HDD.
Mazat nulty sektor nema vyznam a ani sa to neda ak je disk locknuty. Ani sa neda nic kopirovat na ziadnej urovni.
P.S. normalnejsia je utilita ktoru som daval ptz tam je jasne co robim, a nerobi to cosi samo.

skús si stiahnuť hdd utility od príslušného výrobcu hdd,seatools vedelo resetnúť ochranu v diskoch quantum/maxtor/seagate,hitachi tools fungovalo na diskoch hitachi,ibm aj wd s mikrokontrolérom marvell a LSI rovnako ako wd utility,na niektorých diskoch to vedela spraviť aj stará verzia crystal disk info/nové verzie neviem či ešte majú takúto možnosť/,odstrániť uzamknutie disku vedel aj starý AMIdiag