Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Input lag v League of Legends

Čau,

když hraju League of Legends, dostanu menší odvar nějakého input lagu (ne tak silného jako kdybych hrál s Vsync). Když kliknu po mapě, charakter zareaguje jakoby o 0,5 sekundy pomaleji - celkově gameplay není čisté, jakoby trochu ve slowmotion. Když necapuju FPS, tak mívám 140 a ping 35.

Co mě napadlo, že za to může velké využití CPU při zapnuté hře = (FAHG5Mf)

Děje se to pouze v League of legends, Battlefield 1 šlape na ultra bez jediného drop framu.

Sestava: o3qNJ1S

Používám 2 monitory - hlavní je 72 hz s AMD Freesync, druhý na internet 60 Hz.

Změna nastavení ve hře nepomáhá. Hraju ve fullscreenu.

Windows 10 je čistě přeinstalován, všechny ovladače jsou aktualizované. Teploty jsou v pořádku. Nic na ploše neběží.

Skusal si hrat najprv len na jednom monitore samotnom a potom len na druhom samotnom? Je to stejne? (monitor by za urcitych okolnosti mohol tiez robit lag. Ale urcite ne 0,5s)

Vsync lag je maximalne nejakych 0,02s, takze 0,5s je ne tak silny? Skusil si odinstalit antivir ak nejaky mas? inac neviem nehram tu hru.

P.S. kto vytazuje ten CPU a preco?

Zkoušel jsem hrát jenom na jednom, beze změny.

Tak to se omlouvám, nebude to půl sekundy, špatný odhad. Je to o něco lepší než s Vsync, ale jde to stále hrozně poznat.

Nemám tam nic, na scan používám MBAM.

Nevím co myslíš s tím CPU.

Ze ktory procesy ti vytazuju ten CPU, a nasledne to riesit. Ak to vsetko vytazuje hra, tak znizit nastavenia ktore mozu ovplyvnovat zataz cpu, trebars nejaku viditelnost do dialky, a podobne.
Ale stejne nechapem jak mozes vidiet 0,02s lag, to vedel len terminator a potom este terminator 2.
Chapem ze 0,5s oneskorenie sa da vidiet, ale potom to nema nic spolocne s vsync a bdue to stejne aj s vsync enabled.

Měsíc zpět bylo všechno uplně v pohodě, pak to začalo atak jsem udělal čistou instalaci Windowsu, problém ale zůstal.
Ping jsem měl vždycky stejný, šlapalo to jako hodinky. Navíc je to asi 4 měsíce nová sestava, která jak říkám, utáhne BF 1 na ultra bez jediného problému, proto mi to přijde divný.

Navíc nevypadá, že má v komunitě někdo podobný problém. Tohle už je několikáté forum, kam píšu.

Skontroluj preistotu ze ci ti nieco neprenasa furt nejake data, napr. windows update, alebo v centre sieti vedla pripojenia je status a tam nabiehaju bajty.
Zataz CPU sa musi dat ovplyvnit nastaveniami hry si myslim. Skontroluj v CPU-Z ze sa pocas hry frekvencia CPU nastavi na maximalnu jaku CPU zvlada.
Mozes skusit v ovl.panely - energia nastavit profil maximalny vykon, ale nemalo by to mat vplyv, normalne je mat nastavene profil vyvazeny.

Pripadne vloz ten dotaz do sekcie Hry hry.poradna.net, a tu vlozit potom link na dotaz tam, nech v tom neni chaos.