Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pridanie 1-2 sekundy ticha do mp3 súboru (program)

ahojte potrebujem aby ste mi poradili program (freeware), ktorý vie rýchlo a efektívne pridať trochu ticha do mp3 súboru. Ja používam MP3 direct Cut no tam to asi není možné urobiť lebo to tam neviem nájsť. A ešte dalšia velmi dôležitá vec je aby ten program ukladal vytvorenú skladbu v 320 kbps

dobre, teraz som si stiahol ten audacity a dá sa to pekne aj tam, ukladá pesničky v 320 kbps čo je tiež super, no pri samotnom ukladaní mi ešte robí ťažkú hlavu rozdiel medzi režimami kanálov, sú tam na výber tri. Prví je "spojené (joint) stereo", druhý "stereo" a další tretí je "force export to mono". Mohol by mi prosím niekto vysvetliť rozdiel medzi tými to tromi režimami kanálov pri exporte do mp3? Vlastne iba tie prvé dva "spojené (joint) stereo" a "stereo". Ide mi o to aby novovytvorená pesnička bola v čo najlepšej kvalite, resp. aby sa neznížila kvalita po uložení (úprave)oproti originálnej skladbe, lebo nejaké programi to robia.

Joint_stereo
http://forums.stevehoffman.tv/threads/is-there-any -difference-between-stereo-joint-stereo-on-mp3s.25 5440/
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=901062 9

a mnoho ďalších...

z čoho vyplýva, že pri mp3 použitím joint stereo dochádza k ďalšiemu znižovaniu kvality. Taktiež údajne dochádza k zvýšenej tvorbe rušivého signálu, ktoré na chrastítkach síce neregistruješ, ale sú zreteľné na kvalitnej aparatúre. Okrem toho sa údajne u určitých frekvencií u joint sterea znižuje stereo efekt... Ďalej, ak by si chcel následne upravovať mp3 získanú joint stereom, ťažko ovplyvníš jednotlivé stopy, keďže výsledný signál pozostáva z jednej stopy a druhá stopa sa získava z dodatkovej informácie o rozdiele medzi jednotlivými kanálmi a pod a pod (píšem z výsledkov z viacerých diskusií, nie z vlastnej praxe)
Môj názor : rieš normálnym stereom.
Alebo najlepšie bude, ak si z jednej skladby vyhotovíš obe verzie, porovnáš na veľkosť a na kvalitu a rozhodneš sa.

V tejto téme:
http://pc.poradna.net/q/view/1714681-kvalitni-prev od-do-mp3
zas píšu opačne, zastávajú sa joint sterea.

Vyber si :-D

V takom prípade by som to formuloval inak a nie v článku, ktorý sa zaoberá podstatou niečoho iného.
Článok je o vplyvoch joint stereo vs stereo, nie o formáte mp3.
Ide o to, že joint stereo ako také spôsobuje napr. čiastočnú stratu stereo efektu
Nechám už na Tvojej logike, či je to ďalšie zhoršenie kvality alebo nie
Proste je to niečo, čo v prípade, že už samotnou konverziou dochádza k strate, ďalšie spracovávanie degradovaného signálu nemôže zachovať kvalitu v plnej miere...
Pre mňa je to pochopiteľné a logické

Nehádam sa, ja som to pochopil tak, ako píšem a mám taký pocit, že keď je každý kanál spracovaný samostatne, je to tak, ako by to malo byť...
Keď nie, mám smolu...
P.S.
Aj tak nemám šancu postrehnúť rozdiel, nie som taký fanatický fajnšmeker, aby som sedel v štúdiu a mal orgazmus z 20 kHz cinknutí :beer:
Pre mňa je to jednoduché: spraviť verziu stereo - joint stereo a vybrať si...
Vybavené. ;-)

Stereo = 160 pravý + 160 levý
Joint Stereo neukládá zvlášť levý a pravý, ale v čem se shodují a v čem je rozdíl. Prakticky všechny skladby mají v obou kanálech podobné zvuky, takže pokud je budeš kódovat odděleně, tak část zvuků budeš zbytečně ukládat dvakrát.