Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Který HDD je rychlejší

Zdar,
mám dva harddisky. První 320GB IDE, nejspíš dvojplotnový, druhej disk je SATA MAXTOR 250GB, jednoplotna (disk je tenkýho provedení).
Kterej je vhodnější na systém?
Je to určeno do starýho PC pro synka (X2 4200+), na IDE je aktuálně nainstalován systém, jestli to má cenu přehrnout na SATA. Mám to teď celý rozdělaný, včetně zdroje, takže HDD neotestuju programem a čas je mi tento týden vzácná komodita.
Díky za odpovědi.

to nieje až tak úplne pravda,že tie káble tak vyzerali ku koncu slávy rozhrania ATA,to len pár výrobcov káblov začalo vyrábať tkéto prevedenie káblov,a v tej dobe to nebol vôbec bežne predávaný produkt,alebo nejaká "revízia" ktorá by kompletne nahradila klasiku,bežne sa predávali stále len klasické ploché káble až do príchodu SATA.....

Ono samotný přehrání systému bych provedl Ghostem, což je chvilka, jen nevím, zda by to pak naběhlo.
Zatím to asi nechám tak jak to je, na SATA dám novej systém, až provedu kompletní upgrade i s motherboardem, což možná bude ještě letos. Akorát se mi do toho vůbec nechce, nesnáším instalace systému a nastavování všecho okolo, maří to spoustu času.