Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem čo hovoríte na tento PC

čo hovoríte na tento PC , kvalitny mám doma na stole ale na jednoduche fotky a texty , by mi notebook stačil , len či vydrží aspoň chvíľu.

Notebook Toshiba AMD K6-II 450MHz/128MB RAM/4,5GB HDD/CD-ROM/FDD/serial port/Paralell port/USB ....baterka OK, rozbehane Win XP :)

Už ses někdy setkal s tím, že si otevřeš třeba 2 obrázky a děláš fotomontáž? 128 MB RAMěti ti možná bude stačit na nějaký provoz pouhých XP a okna se ti nebudou otevírat 10 minut, ale pouze 5 (bude to dobře nakonfigurované).
K nějaké smysluplné práci to chce na XP daleko víc. Rvát XP na takový stroj, je podobné, jako chtít narvat sedačky z Audi do Žigulíka.

nie s tym som sa este nestretol a ani to nepotrebujem... ked sa niekomu chce, tak si aj trabanta prerobi na taku karu, ze mu ho ludia budu zavidiet... neviem preco maju ludia taku tendenciu stale bojovat o to, aby to co mali, bolo co najsilnejsie...

Rvát XP na takový stroj, je podobné, jako chtít narvat sedačky z Audi do Žigulíka

Moze byt... chce to len trochu viac casu, no vysledny efekt urcite potesi, aj ked idem len 70 Km/h po dialnici... sialit sa a predbiehat sa nemusim, staci ze sa to hybe a splna to to, na co to vyuzivam...

Máme v práci jedno takové podobné PC "drobátko" od HP - PII (+- 333 Mhz), 128 MB RAM, HDD +- 5 GB, CD-ROM, Wind. XP.

Původně bylo v originálu s Wind. 98 - nepochopil jsem tu změnu OS s ohledem na hardware (přišlo mi to jako zbytečné/velká škoda).

Je stále spuštěné a slouží pouze k prohlížení internetu + nějaký ten Word 2000. Běda tomu, kdo použije ( :-D !) tiskárnu nebo proběhne aktualizace Avastu ...

Na internet (pokud je spuštěný prohlížeč/na brouzdání webem nezaznamenám nějaké velké zdržování - spíše jsem omezen rychlostí připojení), nebo lehké/občasné použití wordu to stačí, ale promeškaný čas je obrovský ... Být takové stroje dnes na úřadech ... vznikla by minimálně panika ...

Když se na tom nic nerozbije, přežije to rok třeba 2018. Ovšem nepočítej s tím, že ti nějak dlouho vydrží ona baterie. Jednak při XP ti vydrží dejme tomu půl hodiny (při jiném OS by asi vydržela déle) a pak ji budeš muset dobít. No a takový "provoz" ji oddělá za rok, že budeš kupovat novou. Jestli ovšem bude k sehnání. :-)