Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTX 1060 na VGA

Dobrý po velmi dlouhém uvažování jsem objednal tuto grafickou kartu ale je tu malý problém. Dnešní grafické karty nepodporují VGA signál a můj monitor má VGA. Nebyl by způsob nějakou redukcí jak monitor z grafikou propojit?
Děkuji za rady

Ze to bude fungovat, za to bych nerucil, ale pokud to neni fake, tak to musi byt prevodnik, protoze HDMI nevede analogovy signal, tudiz to bez DA prevodniku nemuze fungovat a musi tam byt nekde zabudovan, ikdyz z obrazku to nevypada.

Proste bud kup rovnou ten monitor nebo holt musis neco koupit a zkusit, bud to fungovat bude nebo ne. Monitory s DVI nebo HDMI rozhranim jsou na trhu vice nez 10 let, dostatecna doba na to, aby ho mel doma kazdy. Ze nekteri uzivatele setrili stovku a koupili model jen s VGA, to je holt jejich problem. Me by neco takoveho nenapadlo a mam pocit, ze vetsinu lidi tady na poradne, takze ti praktickou radu moc nedame.

To já také ne. Ale všiml jsem si při návštěvě banky, pošty, a spol, že všichni mají monitor napojen vga!! To ti chudáci musí mět oči v řiti za pár let.
Muj monitor, bohužel jsem nenašel učet, takže přesně nevím jak je starý. Ale vím, že jsem ho kupoval v Petra computer, a to už je hodně dávno.

Nutne ne, jde o to, ze kazda grafika "vypousti" digitalni data a pokud je tam VGA, tak musi byt ty obrazovkova data konvertovana na analog na graficke karte. LCD monitory jsou take digitalni, tudiz prijem VGA musi byt v monitoru zkonvertovan zpet z analogu na digital.

Problem je teda dvojiho druhu, doba odezvy - to je vylozene vtipne u pocitacovych hracu pozadujicich napriklad 1ms na frkulinskych TN panelech a pritom dvojita konverze obrazu ma vetsi vliv nez doba odezvy monitoru.

Druhy problem pak je v kvalite obou DA a AD prevodniku, kdy vystup na monitoru muze byt vlivem nekvality prevodniku rozostreny, takze vliv na oci leda, ze jsou vic namahany a drive se takovy clovek unavi. Pokud samozrejme i pri unave oci pokracuje v koukani do monitoru, tak se to projevit muze tim zhorsovanim zraku.

Tak jde o to já třeba tu mám taky 10 let starej monitor LG VGA/DVI a pořád fachá u druhého kompu,jenže co takhle sem tam dělám po známejch sem tam tak dost lidí má monitor jenom s VGA z jednoho prostého důvodu, že to někdo vyhazoval nebo simbolicky prodával za 500Kč,na druhou stranu to má ale každej k Low end sestavám ne k nabušený GPU kam už ta GTX1060 spadá.:-)