Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno OEM verze

Dobrý den,

mám dotaz ohledně OEM verze OS.

Už dlouho mi doma leží inst. DVD OEM verze Win7 Pro 64-bit (kdysi jsem pořizovaka k ntb bez OS). Myslela jsem, že OEM verze je vázána na HW a tudíž je nepřenositelná. Na internetu jsem si všimla, že se však nabízí i druhotné licence OEM verzí. Takže zřejmě můžu opět instalovat na jiný přístroj.

Ale je mi vůbec ještě k něčemu? Bude fungovat s novým HW? Předpokládám správně, že asi moc ne? Nebo se pletu?

Děkuji, Veronika

Pokud to DVD respektive kod na licencnim stitku byl aktivovan na nejakem notebooku, tak bylo to cislo prirazeno tomu notebooku a po druhe to aktivovat nepujde, muzes to klidne vyhodit.

Druhotne licence OEM znamenaji, ze k nejakemu hardwaru (pocitaci) byl dodan OEM Windows, ale protoze se na pocitac instaloval napriklad linux, tak nebyla nikdy ta OEM licence aktivovana a nikdy k ni nebyl prirazen konkretni hardware, tudiz neni problem ji prodat a ten konkretni hardware si k ni aktivaci priradi nekdo jiny.

Nove procesory Kaby Lake a RyZen uz podporuji pouze Windows 10, ono na nich bude fungovat i Win7, ale nepujde vyuzit vsech funkci procesoru a nebudou fungovat automaticke aktualizace.