Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vibrační čidlo

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli mi někdo nemůže vysvětlit princip vibračního čidla.. všude je napsano jen že to je nějaký elektromechanický měřič ale potřeboval bych trošku víc pro blba :D děkuji předem

Může to být kontakt se závažíčkem, může to piezoelektrický snímač, může to být cívka ve které je pohyblivý magnet, může to být i něco jiného. Jiné se dávají do aut k alarmu, úplně jiné zase třeba na letecké motory. Nevím co potřebuješ vědět.

elektromechanický měřič

není to spíše elektromechanický měnič?

v mé maturitní práci jsem napsal tohle..
-Vibrační čidla: Slouží k hlídání průrazu stěn a stavebních konstrukcí. Základem je elektromechanický měnič doplněný vyhodnocovací elektronikou a mají větší šířku pásma vyhodnocovaných kmitočtů a nastavitelnou citlivost.

bylo mi napsáno tohle
Lépe popsat funkci vibračního čidla

Vibrační čidla - jak název napovídá - slouží k indikaci - případně i přímo k měření - vibrací.
Základem nemusí být jenom elektromechanický měnič (ten může mít více variant), taky jednoduchý mechanický spínač může sloužit jako vibrační čidlo. Principů, na kterých takové čidlo funguje je vícero. Když si přečteš ten PDF soubor, co ti sem dal Kecal, tak není boha, abys z toho něco nezmastil a přitom to nebylo jenom okopírované. Opiš to prostě "vlastními slovy".