Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Bezpečnost vyplnování hesla

prohlížeči poznají když se vyplnuje heslo že to je fake, nebo že to není nějak zabezpečený (že si to admin může zjistit...?), protože jinak nechápu že nevidím že se to nezneužívá... šlo by to tak lehce

Bezpecne neni dnes v IT nic, sposobov napadnuti je mnoho od keylogeru u teba az po dementne nezabezpecene ulozenie na serveri, alebo co dementne servey niekedy robia ze poslu plain heslo v potvrdzovacom emaili, taka dementnost je ale bohuzial stale casta.
To co hlasi prehliadac je ze neni https, t.j. moze to niekto vidiet pocas posielania. Zaujima ta to len ak si pripojeny cez nejaku verejnu WiFi alebo verejnu LAN, kde ostatni mozu zachytavat tvoje pakety. Na sukromnej LAN to normalne nikto nebude odchytavat a mozes to upozornenie ignorovat. To je ale len jeden z X moznych rizik. Vseobecne je lepsie mat hesiel viac a na extremne citlive veci pouzivat jedinecne hesla a na blbosti nejake blbostove heslo.