Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava

Zdravím, potřeboval bych poradit se sestavami, jestli nějaké komponenty vyměnit za jiné a hlavně jestli vybrat Intel nebo AMD CPU. Vytvořil jsem si dva seznamy PC sestav. Jedna Intel CPU, druhá AMD. PC chci na jednodušší grafickou práci, taky bych si rád zahrál hry- FullHD s vysokými (ne ultra) detaily stačí. K PC budou připojené 3 monitory. 1x8GB RAM jsem zvolil protože v budoucnu dokoupím druhou. Chladič pak také dokoupím.

Intel- https://www.czc.cz/7iat42rc80gr8ag6pbt0ora74c/sezn am
AMD- https://www.czc.cz/cjiqfk8kuqjei9jrbv4laa2vm7/sezn am

Děkuji

Osobně bych si nevybral cokoli od Adata.

Proč ? Nějaká osobní zkušenost ?
ADATA si hodně polepšilo, co se týče pamětí RAM , SSD nebo uložiště M.2 o proti SAMSUNG (nechci je srovnavát) který má snad odpočátku problémy s FM (jako EVO), některé zakladní desky museli dostat i UP biosu viz 'Samsung 960 kompability' u ADATA jsem to ještě neviděl, tím netvrdím že vše od nich bylo a je dobré a bezproblémové ;-)

Adata se nepolepsilo, protoze nic nevyrabi. Bali vyrobky jinejch vyrobcu do vlastniho obalu a prodavaji.

No a prodavaji v podstate jen podradnejsi zbozi. Urcite mohu potvrdit, ze SSD od Adata bych nevzal. Dnes se cenou vyplati Crucial nebo Kingston (u Kingstonu je ale od modelu hodne velkej rozdil v kvalite, takze urcite cist recenze).

urcite cist recenze

Proč recenze ? Radči zkusit a pak psát nemyslíš ?
ADATA, Kingston (klasický naháč bez chladiče) osazuji snad do všech kancelářskych PC sestav, bez nějakých navratů s fail, s 'kvalita-cena-vykon' je poslední dobu s prudkým nárustem a nestabilitou cen vyrobcú komplikovanejší na přímé porovnaní.
(navíc že ADATA zavřelo své vrátka nebo nevyrábělo po 16 letech své produkty slyším poprvé, viz support : www.adata.com, tak asi opravdu raději číst víc alespoň ty recenze, mimo seznam.cz :-))

Zdanlive OK.

Akorat AMD ma problemy s pametma a neni jiste, ze ty

Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR4 2666

udelas na 2666 coz by bylo u toho procaku vylozene vhodne, navysuje to vykon.

Takze jeste s nakupem pockej nez ti nekdo potvrdi, ze budou fungovat, pripadne zkus recenze na netu, jestli to tak nekdo ma a bude ta deska + ty pameti OK.

Akorat AMD ma problemy s pametma

Jak AMD spiše řadice, ale s novým návalem UP biosu a agesa 1.0.0.4a + 5 z 95% na 2666MHz pojedou (AGESA 1.0.0.6 přináší podporou RAM až na 3GHz), v opačném 5% pojedou na 2400MHz, po optimizaci co, bude zbytečně kupovat Upgadovat novou ram s vyší frekvencí ? Doufám ze rozumíš jak to myslim, nejde o nějakou narážku či rýpání.
Výrobci na svých stránkách poskytují ke každé zakladní desce 'seznam' :podporovaných RAM, i tudy může vést cesa.

To bylo snad vyřešeno už v druhém updatu AGS. (co ja vím, 1-2 měsíce tomu, nebo se problém musel vyskytovat na základních deskách REV 1.0 s inicializační, první verzi BIOS, vyloučit se nedá i kompatibilita 'RAM nebo její TIMING -> DESKA', popřípadě AMP/XMP profil, nevím jen tipuji, mohlo jít i o něco jiného, třeba špatné osazení v DIMM pořadí :-)).