Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem TV anténa

Ahoj,
chtěl bych si na chatu dovézt televizi. (tu mám - Grundig Vision 6 26-6840 T - cca 7 let stará)
Potřebuju tam nějak dostat signál televize. Antén je v e-shopech spousta a fakt nevím, jakou potřebuju.
1) Dům má tlusté zdi, tak by asi byla lepší venkovní anténa? Nebo stačí vnitřní?
2) Jakým kabelem to pak připojím k televizi?
3) Televize má jak analogový, tak digi tuner. Stačí mi digi anténa a rovnou do televize, nebo bude potřeba setobox?
4) Vysílá se pořád na stejných vlnách a se stejným kódováním, jako před těmi sedmi lety? Četl jsem, že se zase připravuje nějaká změna a nevím, zda to už platí.
5) Nějaký konkrétní tip na anténu? Je to na chatu, provoz párkrát ročně. Prioritou je tedy hlavně cena.

Díky všem za rady, Aleš.

Potrebna antena zavisi od toho kde je chata, kolko km od nej je vzdialeny vysielac s jakym vykonom, jakym smerom, a na jakom kanali vysiela ten vysielac.
Ked je dostatocne vykonny vysielac blizko staci ti kus dratu za cenu zadarmo ( = tzv. "izbova antena"), cim dalej alebo slabsi je vysielac, tym lepsia antena je potrebna a tym lepsi zisk potrebuje na patricnom kanali a smere a utlm na ostatnych kanaloch a smeroch

To je těžké, doporučovat jakoukoliv anténu,když neznáme příjmové podmínky. Tazatel se neobtěžuje sdělit podmínky zda-li je chata na kopci,v údolí,byl li tam někdy provozován TV přijímač a podobně. Bez znalosti síly signálu můžu jen trochu poradit ať si tazatel zkusí FM přijímač,kolik naladí místních a středně vzdálených stanic. I to něco napoví.