Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IP kamera

Zdravím, otec mě požádal zda by na chatě (odlehlá chatařská kolonie) nešla nějak zařídit kamera, jelikož nás už několikrát vykradli. Problém je, že není k dispozici ani elektřina ani internet, tudíž jsem se Vás chtěl zeptat na nějaké řešení (kamera s DC zdrojem a internet nejspíš řešený přes mobilní data [je tam jen E a LTE]) jen nevím, jak jsou na tom operátoři s balíčky. Nejspíš by stačil nějaký systém ve stylu, že přes telefon nebo počítač zašle dotaz na kameru a ta mu zpátky pošle obrázek, ale nevím jestli takové řešení existuje. Předem děkuji za projevenou snahu při řešení tohoto zapeklitého problému, Ladislav.

Na co ti bude ten obrázek? Zloději už mají dneska zakryté obličeje, už zjistili, že velká bratr kouká všude možně (na ty co si držku nezakryjí je lepší fotopast). A něž tam dojedeš nebo pošleš policii, tak tam stejně už nikdo nebude.
Já řeším tak, že na chatě nenechávám nic cenného a dveře nechávám odemčené. Nebaví mě to furt opravovat.

Já řeším tak, že na chatě nenechávám nic cenného a dveře nechávám odemčené.

To kdyby jsem udělal, tak tam chodí spát bezďáci.

Potřeboval bych právě, raději ten obrázek, protože ta chata je dost daleko od bydliště. Jen to prostě zkontrolovat, že dveře jsou zavřené a mít klid na duši.

záznam pri detekcii pohybu.

Taky myslím, třeba přes zařízení jako Raspberry nejlépe s 'Infrared PIR' (motion sensor), kde může udělat jen FOTO při detekci pohybu.
Na místo baterie, pro napájení Rapby použit přenosnou dobíječku na mobil, který disponuje microUSB portem, nebo si na lumpíka počkat s válečkem osobně :-)

... zere zhruba 2W a powerbanky mas povedzme 20Wh to ti vydrzi 10h a konec.

P.S. vzhladom na to obmedzenie ze nemas elektriku potrebujes fakt bud profi riesenie s baterkou, alebo nieco s uControllerom (t.j. nieco jak arduino ale ne arduino ptz to potrebujes maximalne setrne). A asi zabudni na pozeranie cez internet (nie ze by to neslo ale bez elektriky dlhsi cas to musi byt navrhnute tak ze sa to samo vypina a samo zapina a to neni v bastel komponentoch bezne. U profi komponentov by to mohlo byt tak navrhnute ak to bola uz rovno poziadavka pri HW navrhu)

Existuju napr. pohybove senzory, ktore maju vlastnu baterku, a ked je pohyb tak ti zavolaju (maju SIM kartu). Napr.
a-PX3803-3110.shtml
ten ma dokonca aj sirenu, asi aby zlodej vedel co ma rozmlatit ako prve. Vydrz baterky pisu ze 7 mesiacov.
Ale fotky to nerobi. Mozno existuju aj ine profi riesenia neviem ale hladaj si hotove zariadenie, nebastli to sam. V tych veciach su stovky hodin vyvoja profikmi.

Budeš mít celé album veverek,ptáků a jiného zvířectva

Pták je moc malej, navíc iPIR jde i nastavit 'citlivost' detekce, detektor (dle typu spotřeby) použít klidně i 2x, okno, dveře třeba, jen co projde.
(popřípadě použít pár prázdných plechovek nebo CDs na zastrašení menších hlodavců či ptáků to stačí ;-))

Příklad, tady to veme osobu, ale třeba tvojí veverku už by to nevzalo + doladění citlivosti přímo na PIR (zdroj HOME! SURVEILANCE).
MM
Určitý SW doporučit nemůžu, protože nemám žádný vyzkoušený v terénu, v reálných podmíkách, domácí zkoušení 'jé funguje' a následovné delete SD jako zkušenost nepočítám.
[img=http://www.pyimagesearch.com/wp-content/uploads/2015/05/pi_home_surveillance_animated.gif]http://www.pyimagesearch.com/wp-content/uploads/20 15/05/pi_home_surveillance_animated.gif[/img]

Díky za Vaše názory. Snažím se to nějak reprodukovat otci ale není z toho moc moudrý. Odpověděl mi na to, jestli by nestačila normální kamera napojená na pohybové čidlo (jako je např na chodbách v panelácích) připojená na autobaterkus nějakým převodníkem. Moc nevím jak to realizovat (pokud to vůbec realizovatelné je, rozumí tomu asi jako Koza petrželi).

Autobaterka je uz lepsi zdroj, to mozes potom pouzit aj to raspberry a USB kameru apod. (zere to stejne jak 1 panelakove cidlo, ale vie to 100x viac). Ale musel by si tu autobaterku chodit nabijat zhruba kazde 2mesiace. preto je lepsie profi riesenie kde vyrobca dbal na nizku spotrebu a navrhol to rovno tak aby to malo zralo - potom neni potreba 20kilova baterka a ani ju chodin nabijat co mesiac.

Autobaterka -> autonabijacka na mobily s USB konektorom(1A staci) -> raspberry s tym IR cidlom a kamerou. Napojenie na internet neviem ci je GSM modul pre raspberry :D A potom by musel niekto dat dokopy software (nainstalit linux a vsetky aplikacie vyhladat a nainstalit a vsetko to chapat a pripadne napist scripty pre bash atd. Pisem ze nebatsli ak nevies o tom nic).

No jeden problém je "technická realizace" kamery + internet, druhý problém je zdroj energie (to by mohla být autobaterie + solární nabíječka, to je vcelku dostupné řešení). Takže asi řešit každé zvlášť, internet zřejmě přes integrovanou SIM s datovým tarifem. Otázka je pak rozpočet.