Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po instalaci SSD se laptop nevypne

Zakoupil jsem SSD disk, duplikoval předešlý HDD na nové SSD, teda celý systém.
Windows a chod vše funguje, jen jeden problém nastal když jsem počítač vypínal.
Windows se odhlásí a poté jen černá obrazovka. Musím vždy vypnout na tvrdo.
Ani restart nefunguje. Je na toto nějaké nastavneí v BIOSe? nebo jak bych toto mohl prosím vyřešit?

Vše ostatní funguje, ovladače na grafiku vše, jen toto, přeci musí existovať nějaké
rozumější řešení jak že se přesně tohle někde pokazilo při kopírování na SSD. Třeba něco
přepnout v BIOSu kdyžto je tam ssd místo hdd a staré hdd je namísto dvd...

Mas pravdepodobne poskodeny ten windows (t.j. asi nejak blbo naklonovany), nemalo by to mat suvis s biosom.

Pouzil si duplikaci 1-1 jak presne cim presne? Ma ten SSD stejny pocet sektorov alebo vacsi pocet sektorov jak povodny HDD?

Mozes skusit aspon skontrolovat suborovy system pomocou chkdsk c: ze ci vypise nejake errors.
Skus iny SATA kabel a iny sata port dosky.
V BIOSe mas niekedy moznosti o powermanagemente alebo aj ine nastavenia u SATA kanalu, mozes si tam pozriet podsekciu SATA, ale zvycajne to nema vplyv na nic (len nejake zmeny v powermanagement). Mozes ale skusit vypnut powermanagement (LP cosi akoze low power cosi) pre ten kanal ak to v biose je. Mozes aj skusit upgradovat BIOS ak je nejaky novsi pre tu dosku. Ale ked sa mam stavit o 3piva tak to je blbo naklonovane.