Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapojení M.2 Sata 3 SSD do nevyužitého WWAN M.2 portu u HP Elitebook x360

Zařízení: Elitebook x360

Dobrý den,
prosím potřeboval bych poradit jestli mohu zapojit disk ADATA SSD 256GB Premier Pro SP900 M.2 2242 do nevyužitého M.2 slotu určeného pro WWAN kartu. Druhý SSD disk chci používat pouze na data, nepotřebuji přes něj bootovat OS.

Nejsem si jistý jestli tento port podporuje rozhraní SATA 3, nebo jestli není tato možnost blokovaná v BIOSU.

Děkuji za jakoukoliv radu.

HP EliteBook x360 1030 G2 - Dokumentace k produktu - Datové listy

Interní paměť:
Max. 128 GB M.2 SSD5
256 GB Max. 512 GB Disková jednotka M.2 SATA TLC SSD5
256 GB Max. 512 GB Disková jednotka SSD M.2 PCIe NVMe TLC5
Max. 360 GB Disková jednotka SSD M.2 PCIe NVMe5

když se ptáš na konkrétní typ, asi už ho máš a nic ti nebrání ho zkusit (já bych se adata vyhnul).

nevím za co se omlouváš já jsem jen psal že chci osadit ten druhý port abych upřesnil v čem mám problém, bohužel v žádném manuálu ani datasheetu jsem nenašel žádné specifikace toho druhého M.2 portu, je tam jen napsáno že je oficiálně určen pro WWAN kartu a nic víc.

Proto budu vděčný každému kdo by měl nějaké zkušenosti s něčím podobným. Případně může se něco stát když to zkusím? Třeba to zkratovat nebo něco? SSD disk už mám objednaný a chci to zkusit ale bojím se abych něco neodpálil tak se radši nejprve ptám zkušenějších.

Pro upřesnění takto to vypadá na desce: https://www.techbit.cz/wp-content/gallery/2017-05- hp-elitebook-x360/031-HPEBx360.jpg

Chtěl jsem si udělat jeden disk pro OS a druhý pro data. Možná časem dualboot Ubuntu a Win 10. Slyšel jsem že rozdělovat jeden SSD disk na sektory není moc dobré. A navíc škoda nevyužít prázdný port.

M.2 jsou určitě oba 2 ale teď se na to dívu že to bude M.2 key A a ten je jen pro PCIe (x2) a USB a to SSD je key B s SATA
Tak to asi FUNGOVAT NEBUDE nebo se mýlím?

Viz: přehled portu M.2 M.2_e.html
Tohle tam má být originál: me906e-en-ds.pdf
Tohle tam chci nacpat: https://cdn.billiger.com/dynimg/A6Fkg_YnqdCKjtxxBZ 8-yrt4H9rycHjeBa9LTdXG2DAHqRHE7BMSvwnrtJKw_ShL4kzU 1BsKBSRd8RnFpHFlZk/A-Data-Premier-Pro-SP900-M-2-22 80-256GB-ASP900NS38-256GM-C-Technische-Details-4b8 a18.pdf

Obávám se že jsem si odpověděl sám a nepujde to.