Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolaps win 10

Dobrý den,
mám PC MSI s OEM licencí WIN. Včera se tam stahovali nějaké aktualizace, ale nešlo to. Někde jsem vygooglil, že mám zapnout jednotku C jako aktivní. To jsem udělal a po restartu již nenaběhli. Nejde ani recovery přes F3. Win se sice přeinstaluje, ale nenaběhne. PC pořád restartuje jako pitomý.
Co s tím?
Díky

vezmeš instalační DVD, nabootuješ, spustíš proces obnovy, tam zvolíš příkazovou řádku a použiješ diskpart a nastavíš zpět aktivní oddíl na ten původní zaváděcí 100MB.

edit: alternativně můžeš použít bootovatelný ISO s manažerem oddílů http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/sys temove_nastroje/sprava_disku/partition-wizard-boot able-cd/nahledy/?g[hledano]=

A příště už nedělej blbosti.

Cele toto si sposobil ty sam, pretoze si robil blbost, na zaklade ktorej si dalsiu blbost niekde vycital a tu si potom spravil = spadnuty OS.
Takze, nie, MSI nieje podelany a Win10 nieje pitomy...tieto nadavky adresuj sebe. pretoze robis blbosti o ktorych nic nevies a potom sa cudujes.

Ked sa ti neda dostat ani do nudzoveho rezimu aby si vratil nazad to oznacenie C ako aktivnej, tak vezmes hirens boot cd alebo UBCD, nabootoujes z neho a spustis si tam nejaky program na pracu s particiami (gparted napr., ak tam je) a cez neho to spravis.

Ak nepojde ani toto, tak uz len dat disk do ineho pc ako sekundarny a spravit to tam. A modlit sa, aby to potom bolo zase nejak funkcne. A aby si si tymito hratkami s particiami neodfajcil pristup k recovery particii.

Ak nezaberie nic z toho, tak volaj do MSI, nech poslu recovery DVD, ak ho vobec poskytuju.

Dufam ze nabuduce pouzijes mozog a nepolezies do veci o ktorych nic nevies.

Někde jsem vygooglil, že mám zapnout jednotku C jako aktivní.

naprostá stupidita, nerozuměl jsi souvislostem. aktualizací se to vůbec netýká.
aktivní = bootovací oddíl. nastavení c:=active se týká jen rozdělení disku, kde je bootloader přímo na c:, což je dnes výjimka.

nabootuj z nějakého cd s partition managerem, označ jako aktivní hned první oddíl (system reserved).
iso: http://support.minitool.com/download/PW9.1/411ef6b 4-1510-4e5d-b046-a447156e46ab-HE/pwfree91-x86.iso
nebo: http://support.minitool.com/download/PW9.1/411ef6b 4-1510-4e5d-b046-a447156e46ab-HE/pwfree91-x64.iso

Keby si mal nastaveny uefi boot, tak by nejake aktivni nemalo hrat rolu, ale zhlavy teraz neviem nabeton. Ale skontroloval by som ci je uefi boot nastaveny v biose (zatial nic nemenit, len si to pozret, pripadne skusit raz a potom nastavit zas nazad).
Inac potom uz co bolo radene, nabootovat do cohokolvek a nastavit aktivnu zas spravnu, trebars nabootovat z instalacky Win do prikazoveho riadku, a prikaz diskpart (podprikazy: list disk, select disk cislo, list partition, select partition cislo, active, exit) alebo cimkolvek grafickym (gparted CD apod).

Aktívy oddiel je možný iba oddiel, kde je situovaný zavádzač pri x64 bit OS. V gr.prostredí Windows je tento oddiel skrytý. Len pre Správu diskov je viditeľný.

Systémový oddiel C:\ nesmie byť v tomto prípade aktívny, ale iba ako primárny. (Je možná situácia, kde bude všetko na prvom oddiele C:\, teda C: bude aktívne aj primárne, ale to nebude tvoj problém).

Stiahni si nejaký free Partition Wizard pre boot určený na externé médium, nabootuj mašinu a zmeň oddiel C:\ znovu na primárny. Aktívny oddiel zmeň na prvý oddiel so zavádzačom, má cca 100-350MiB.