Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problemy linux instalace

Nemohu nainstalovat linux,instalace?se vzdy zastavi u hlasky "net: registered protocol family 16" a dal to nedostanu,nenajede po nekolika hodinach,nenajede z dvd ani usb disku ani live instance se nespusti,proste family 16 a dost.Dokaze nekdo poradit,v cem je jadro pudla?

AMD FX 6300
8GB MEMORY RAM ddr3
GA-800GMA-USB3 BIOS F3(OTESTOVAN I F4e)
ASUS GEFORCE 650TI BOOST
Seagate 1TB, ST1000DM010
WIN7 ULTIMATE

testovano s YUMI,Universal-USB-Installer,unetbootin,rufus,Linu xLive USB Creator-vse bezvysledne family 16 a dost

A mas cistej zformatovanej nebo i nezformatovanej disk?

Jakou distribuci jsi zkousel, neverim, ze by na tenhle PC neslo Ubuntu nainstalovat.

Co BIOS, mastavovals, posledni dobou tam byva neco jako "legacy mod" nebo mod pro Windows 10.

Jinak HD je zcela novy,kvuli tomu jsem se vlastnne dokopal na instal linu,pokud je neco specialniho nebo noveho v nastaveni biosu,to ja neumim posoudit,proto sem pisi,nastavuji pouze first boot a bootovaci jednotku vic nic nvm,co jeste bych mel nastavit;nejaky napad?

balickovy system je ten samej jako na Ubuntu

cinnamon na nekterych konfiguracich nefunguje

zkus Ubuntu, Cinnamon se kdyztak da nainstalovat i tam

jinak hodne lidi zustava na Mint 17.3 kvuli funkcnosti nebo je pry dobry i LMDE 2, mozna starej Mint casem vyvojari zabali a novej bude stavet prave na Debianu.

Stáhni si prográmek UNETBOOTIN, vytvoř si bootovací flešku (stačí 4 nebo 8GB) např. s L-Mint (Mint můžu jedině pochválit, je naprosto nezáludný a funguje snad na všem), počítač odpoj od internetu, původní disk s W7 můžeš odpojit nebo i nechat, a zkus najet z flešky, bez instalace, pouze na zkoušku. Pokud poběží, můžeš si v úvodním menu zvolit plnou instalaci atd.

Dnes,po necelych 14 dnech,je vysledek zcela tristni,stale stejna hlaska,at pouziji jakykoli program k vytvoreni live,vyzkouseny mam mint,ubuntu a asi 10 dalsich untu prisernosti
A nejhorsi je,ze ty priserny vokna se nainstaluji bez sebemensich potizi;viva bubuntu xxx!!!
To je jedna z mnoha pricin mizerne rozsirenosti linuxu,soudruzi z NDR pri tom svem neustalem vychvalovani se sebe sama,nejak pozapomeli,ze pred monitorem sedi i obycejni lide a ne jejich hejno polosilenejch programatoru:-)

ty priserny vokna se nainstaluji bez sebemensich potizi

Tak proc se na to 14 dni snazis nacpat linux, kdyz tam mas "vokna" bez potizi nahozeny hned?

Ono se to nestava prilis casto, ale proste muzes mit exotickou konfiguraci pocitace, kterou linux neumi, obvykle je v tom linux absolutne nevinny, proste muzes mit nejaky hardware, na ktery vyrobce neudelal ovladace pro linux, asi sitovka v tvem pripade, tezko rict.

Dalsi mozna chyba je, ze ti to nejde kvuli systemd. To je takova vychytavka na spousteni sluzeb pri startu pocitace, vymysleli to ve firme Redhat a pulka lidi na linuxu to nenavidi, ale firma Redhat je svou velikosti neco jako trochu mensi Microsoft a ma obrovsky vliv. Jedinne co muzes udelat, je zkusit nejakou distribuci bez systemd, jestli pujde nainstalovat, ale asi to bude obtiznejsi.

Jinak hlasi mi to tohle pri pokusu o live spusteni,pokud nekdo vi o co jde hlp pls

Hardwarová akcelerace VT-x/AMD-V není na vašem systému dostupná. Hostované 64bitové počítače nebudou schopni detekovat 64bitové CPU a nepodaří se je spustit.

Virtualizaci mam zaplou,dokonce rezjedu Mint v Oracle VM VirtualBox,ale jak prejdu k bootovani a instalaci z flesky,tak proste najede az k net: registered protocol family 16,a je konec
fakt nvm co jeste nastavit,je to na ranu hlavou o betonovej panel