Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 10 režim vypínaní

mam windows 10 a předtím sem měl windows 7
když dam vypnout tak se vypne (soudě podle zvuku) jako první asi grafika pak jeden hdd a pak druhý a když přestane jakoby jít proud do hdd když už se hdd dotačí tak jakoby zaskřípe
dělají to oba
skoušel jsem vrátit windows 7 tam to nedělalo
crystal disk status ok
vypínaní trvá 25 sekund
hdd 1tb seagate

msi gtx 950
amd 4core
8gb ram
ps 550w

dělají mí ty desítky i starosti u her jakoby něco brzdilo výkon předtím v 7 šly dobře gta iv ,gta v(ale to je spíše do herní poradny)

Vypínáš nebo uspáváš (hibernuješ), používáš FastBoot ?
Když spustíš konsoli CMD a zadáš, dělá to samé :
1) Vypnutí hibernace (odstraněni hiberfil.sys ) :

powercfg -h off

2) Vypnuti počítače :

shutdown -s -f -t 0

Možná alternativa by byla i vypnutí hibernace pomocí registračního klíče (0=OFF, 1=ON) :

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power]
"HibernateEnabled"=dword:00000000

Neni tam catalyst je tam u Win7 chipset driver a audio a LAN. Win10 tam neni. Sekcia Win8 tam je len zo srandy.
Ked uz tam chces ten Win10 tak je asi lepsie vypnut fast start ptz fast start je hibernacia a tam je dobre mat spravne ovladace. Pomaly start (ne fast start ked ti to starstuje viac jak 30-40s) je bud vinou vadneho disku alebo nainstalenych antivirov a podobne veci brzdiace, resp. neviem co to je u teba "pomaly". Prve restarty mozu byt pomalsie lebo to este neni naprefetchovane spravne a robi to windows update apod.

rychlé spouštění mam zaplé

Takze pocitac nikdy nevypinas.

počítač normálně vypínam

To si len myslis lebo ta MS odrbal.

A navyse asi ani nemas nainstalene ovladace chipsetu a podobne veci, ked to pred tym nevypne HDD a vypinaju sa natvrdo. Daj si tam radsej ten windows7, ked ten isiel spravne. Alebo vypni ten fast odrb. Windows sa vie spustit za 20s, ak to uzivatel nerozdrbe.

to je pravda.
- buď se v té době načítají windows s drivery a ty nebyly dobře nainstalovány, např. chybí chipset driver.
- nebo je jedním z driverů (u ess spíš více) už zmíněný škodlivý ess, který si instalují pouze bfu.

po záruce: při koupi to nejspíš fungovalo. servis by tedy pouze zformátoval disk se všemi daty a obnovil tovární nastavení.

když zakážu rychlé spuštění tak se systém spouští pomalu a při vypínaní hdd nevydavají žadný podivný zvuk ale ozve se chybové hlášení v udalostech
-Služba Hostitel synchronizace_235d8 byla nečekaně ukončena. Stalo se to 1 krát. Následující opravná akce bude spuštěna za 10000 milisekund: Restartovat službu.
když sem tam měl 7 tak to šlo líp i hry teď se gtav spouští 5 minut asi bude downgrade
bez esetu se to spouštělo stejně

Ked tam nainstalujes nejake nerozdrbane windows nacisto, tak sa to bude urcite spustat rychlo, a nebudu tam mozno tie zbytocne oneblbosti.
P.S. a samozrejme tam potom neinstalit ziadne antiviry, ten tvoj nezmysel si uz odinstalil? To si za to platil alebo si stahujes niekde zavirene?

Ja som nepisal nic o status, ale o kompletnom teste povrchu. HD Tune sekcia error scan, odskrtnut quick, trva to aspon hodinu.

Inac ked to potom neni diskom (ak nebude ziaden cerveny stvorcek) tak tazko povedat co to je u teba pomaly a preco, ciste windows nezabordelovane nic nespomaluju, mozes skusit cistu instalaciu z cistej instalacky z MS webu.

... skus preistotu iny sata kabel