Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rychlost netu

Zdravim, ak by som som si chcel kupit 300mbit internet, tak potrebujem na lankach wifi routra 1GBIT? Router vie cez wifi 300mbit v nku ale porty laniek su 100mbit, treba 1gbit?

1) tzv. "300mbit wifi" má praktickou propustnost v ideálním případě 125mbit.
ale mnozí nezkušení uživatelé si do domu klidně nastavějí zdi a tam se jim o ideálním případu může jen zdát, je to ještě horší.

2) rychlost internetového připojení je méně důležitá.
to za co platíš (u wifi a jiných pomalejších připojení) ti většinou k pc dojde.

3) důležitější může být to, jakou rychlostí si vyměňuješ data v domácí síti mezi nasdílenými disky.
tam se uplatní rychlost síťovky/nasu 100mbit/1gbit a samozřejmě potebuješ stejnou rychlost rozhraní routeru.

třeba když požíváš nějaký domácí nas disk (zálohy, skladiště filmů), tam bys s rozhraním 100mbit asi rychle vyfakoval - kdo a kudy to tam má tahat?