Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prohlizec do Androidu

Zdar,

resim prohlizec do Androida.

Mam Lightning browser, ale sem a tam je nejaky problem s nacitanim.

Firefox jsem maznul, to se nedalo.

Takze hledam jeste jeden prohlizec, ktery by fungoval opravdu vsude, nebyl to snek jak Firefox a umel blokovat reklamy. Co jsem cetl, tak Chrome se moc nedoporucuje.

Nekdo mi tu radil Pale Moon, tak jsem ho instalnul, ale na webu sami vyvojari pisou, ze nemaji sily a prostredky to pro Android vyvijet a dalsi aktualizace nebudou, takze uz to me odrazuje, hlavne ale nejdou nainstalovat addony typu adblock, respektive ten je nutnosti, ale nejdou zadne.

Dolphin nechci, protoze odesila(l) "telemetrii" nekam do ciny, o to nemam zajem. Podobny je to s Maxthonem.

Pak jsou na Google Play uz jen nejaky neznamy, ale kdyby mel nekdo odzkouseny neco, tak bych zkusil taky.

Nejake tipy?

s tím maxthonem je to tak, že ověřuje bezpečnost stránky (safeurl.maxthon). doma to blokuju na routeru. o své bezpečí se postarám sám .:-D

na maličkejch věcech jsem si zvyknul na opču (opera mini). sice odesílá s důvodem minimalizace přenosu a reklamu zobrazuje. ale ovládání má vyřešeno dobře.

Firefox jsem maznul, to se nedalo.

]:)

S tim Chrome nevim, vsude pisou, kolik zabere mista a ze je strasne pomalej, ikdyz asi tak strasne pomalej jako Firefox to asi ani nejde. Je to blby, u prohlizece si myslim, ze je dost dulezity, aby to nebyl nejakej skrytej malware a na Androidu mi prijde, ze v podstate je ten Chrome a Firefox, u kterych ma clovek aspon jistotu, ze kdyz poleze na internetovy bankovnictvi, tak ze mu to neukradne pristupovy hesla, jenze oboji nepouzitelny. Proste co se tyka internetu na Androidu, tak docela chybi aplikace. :-/

Cheetah

Nevim, jestli je to ta sama firma, ale jak vidim Cheetah, tak se toho bojim, pravda je, ze obava, ze udelaji s odkoupenim QuickPic z nej adware, se nepotvrdila a akorat se vnucuji s vlastnim cloudem, takze jsem ten obrazkovy prohlizec opet nainstaloval, ale v pripade web prohlizece bych se tomu take radeji vyhnul, prijde mi to podobne jako Dolphin. Nejsou proste tyhle Cinani dvakrat duveryhodny.

Co tohle? Brave
vypada to jako chrobak, chova se to jako chrobak, reklamy to celkem blokuje (a jako bonus blokuje i videa na seznamu/novinkach, coz je teda trochu minus).
(btw, proc se Chrome nedoporucuje?)

Ale jinak uprimne receno, z hlediska funkcnosti mi prijde nejvychytanejsi a nejpohodlnejsi prave ten Dolphin. Nebo tu jeste nekdo vite o nejakym jinym slusnym browseru, co umi pri vypnuti taky vypnout vsechny zalozky a umi na domovske strance po spusteni zobrazit nastavitelne odkazy na oblibene weby? a tim myslim fakt nastavitelne, ne ze mi to tam bude cpat to, co si on sam mysli, ze jsou moje oblibene weby.

Jo, dobry, ten jsem prehledl.

Ano, videa na Seznamu i jinde nejdou, ale to me nejak moc netrapi.

Je i lokalizace, ale pouze projete translatorem, takze jim zkusim napsat, at hlavne opravi "vystup" na "konec", to je fakt blby. :-)

Jinak se mi to docela libi, takze dekuju. Tema uzaviram, ale samozrejme se nebranim, aby se i dalsi podelili o prohlizece, ktere pouzivaji.

Když jsem měl ještě mobilní telefon (momentálně žádný nepoužívám), jsem měl prakticky stejný problém, bud se sekali, padali, byly pomalé, už nevím jak jsem se k němu dostal, ale naposled jsem používal 'seznam', (myslím ze jsem jich par stáhl dopředu na porovnaní v praxy) nějak jsem u něho zůstal, i kyz ten pejsek, nebo to křižovatka "Krasty" není nepřekonatelný a bezchybný jako Iris nebo Google, byl jsem opravdu spokojen.
(tak ho popřípadě jestli nic jiného nenajdete klidně zkuste )
Google Play : https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.s eznam.sbrowser

Seznam prohlížeč?

Ano, jako jediný mi fungoval, kupodivu i ergonomie byla dobře řešena, ovladatelný jednou rukou kde se na otevřené panely (u kterých je provedení šikovné udělané) dobře ovládali, , padl jsem na něho náhodou, protože se mi bezradně všechny prohlížeče sekali nebo u otevřených 2 oken uz jeli 2x pomaleji u 3 se restartoval telefon nebo zatuhl (u seznamu jsem jich mel otevřených několik), ROOT (který mel některé věci a nastaveni popřípadě vyřešit) jsem používat a instalovat nechtěl, se seznamem jsem byl spokojen, proč bych mel psát opak ?
Samotný seznam.cz jsem navštívil max jednou za den, převážné jsem používal jen prohlížeč s domovskou stránkou google.cz.
(V momentální situaci stejně používám jen pevnou linku nebo skype, nebo s přáteli radiostanici CB )

Jen jsem napsal a ho popřípadě zkusí, kde je v tom problém ?
(O tom snad i poradny jsou, kde si lidé mezi sebou vyměňují své zkušenosti, né jen rivalita a upřednostňováni svých preferencí, nebo měřeni šourků a ega, hodně lidí na to zapomíná)
PS : Každý nechce nebo mu nevyhovuje třeba Google jen proto ze ho mají ostatní: Píšte všetci modrým perom : lQvbg_qieK4

Pozor, neresil jsem jakej pouzivas vyhledavac, ani to na jaky stranky chodis, prip. co mas jako homepage, ale Seznam prohlizec.
Je to (bohuzel jeste porad) nedodelany paskvil, ktery se mozna hodi na soukrome testovani, ale rozhodne neni doporucenihodny...

vyměňují své zkušenosti, né jen rivalita a upřednostňováni svých preferencí

Presne tak, proto jsem napsal, ze Seznam browser je spis takovy jarni vtip. To neni moje rivalita nebo preference, ale holy fakt... :puff:

Seznam dostal docela dobrou řádku opravných balíčku, už i ve verzi v jaké byl odkud pochází má první zkušenost s touto APPkou uz byl použitelný (předchozí posoudit nedokážu), zažil jsem s jim 2 aktualizace kde na 4.3.3 jel v mém případě lépe jak ostatní web browsery konkurence.
Navíc zapomínáte na to nejdůležitější, kde telemetrický KRASTY říká 'cituje' jen pravdivé výroky našich politiků a to neumí ani "Opera" na desktopu !! :-) :
[img=/file/view/28987-appsez-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28987-appsez-jpg[/img]

Pro me je zaklad u mobilniho prohlizece, jeho ovladatelnost, vse musi jit ovladat jednou rukou, jednim palcem, proto je pro me chrome nepouzitelnej, jak zalozky, oblibene, nebo vkladaci radek, ma uplne nahore. Naprosto nepochopitelny. Pouzivam Operu klasik, ktera to castecne kompenzuje a zalozky a prepinani mezi nimi, ma dole.
Tolik let androidu a nikoho to tam nenapadlo!

Na Opeře jsem měl rád to tlačítko Home dole, jedním ťukem se uživatel dostal na homescreen a mohl kliknout na ikonu další stránky. S novější verzí to se tlačíko začalo měnit na synchronizační, takže mě to furt směrovalo někam do prdele, s další verzí to začalo otvírat každou záložku v novým okně, takže ve finále jsem měl otevřených několik oken najednou, takže milovaná Opera šla hledat nový uživatele. A to jsem ji upřednostňoval jak na mobilu, tak na PC, už ji nepoužívám nikde
Aktuálně používám na mobilu Chrome, znouzectnost, ale ještě to jde.

Donedávna Firefox, ale už to opravdu dál nešlo. Nyní Pale Moon + uBlock Origin. Vše šlape jak má, synchronizace záložek funguje. Jaký bude jeho další vývoj se uvidí. Nyní vše šlape jak má, takže není důvod to zatím řešit.