Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozsirenie RAM na 128GB

Klient potrebuje pre potreby programu 128GB RAM. Momentalne ma 64GB, co je maximum, co doska dokaze zobrat a na rozsirenie by musel defacto robit nove pc (doska, ram, procesor).
Jeho myslienka ja, ze pouzije M2 SSD ako cache OS, cim by "nahradil" chybajucu RAM.
Mne to pride divne, za prve neviem ako si s tym poradi dany sw, za druhe som si neni isty aku rychlost by mala takato cache oproti klasickej RAM.

rychlost bude nizsia, ani najrychlejsie SSD sa zatial nevyrovna DDR3 alebo DDR4 RAM.
je nutne vyzistit ci program nepodporuje nejake diskove cache, ktore by sa nastavili na SSD a ako to s nimi pracuje, na co ich pouziva, atd.
inac sa chalan novemu pc nevyhne. 128GB je aj dnes predsalen extrem a tam clovek nema co revat ze na daco nema $$, alebo ze mu daco vadi. Niesu jednoducho ine moznosti. Bud to postavi, alebo nie, nic ine neexistuje.

co pohrat sa so swapfile?

2x M.2 (M.2 Genie) v RAID 0 je docela rychlost (uz i v zakladu je m.2 podstatně rychlejší jak klasické SSD), v případě za ma platformu Intel Kaby-Lake, tento rok se objeví ještě Optan/3DXPoint (ale každá sranda něco stoji)
(Pak už jen RAMDisk)

Ano, ale kdyby pouzil variantu m.2 nebo PCIe by si s latenci polepšil ne, nebo podle tebe jaké nejoptimálnější řešeni ?
(kde mimo doby pristupu, jde snad i rychlost čteni a zápisu, u mého m.2 jsem na 'Read Access' :0.04ms)