Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučený výkon zdroje

Nazdar lidi.
Chtěl bych se zeptat jestli je problém když jsem koupil pc s grafickou kartou GTX 980 ti, která má doporučený výkon zdroje 600W a zdroj mám 550W VSCorsair?
Procesor i5 6600
Ram 16 gb ddr4 2400 mhz
Všechno zatím jede v pořádku, prý proběhl i zátěžový test a ok. Co se může stát?

A ještě dodatečný dotaz. Jaké jsou doporučené maximální teploty při maximálním výkonu? Procesor mi jede tak na 60-65 stupňů, grafika tak 75-85 a kolik mají mít disky? Děkuji.

Žádná současná g.karta nemá TDP(W) 600 ta tvá má TDP 250, takže 550W zdroj pro celou sestavu je dostačující, ta bude mít spotřebu okolo 400W v zátěži.
(jinak s tím VS krámzdrojem to rozhodně "výhra" není = kvalita)

Teploty v zátěži jsou v pořádku, disky do 40°C.

Protoze vyrobci udavany parametr vykon zdroje ve skutecnosti neudava vubec nic. U kazdeho zdroje by mela byt tabulka, kolik je na jake vetvi povoleny odber a podle toho se to urcuje.
To ze pisou doporuceny vykon zdroje 600W je tam proto, ze je to takovy vykon, ze 99,99% zdroju ten odber zvladne a ty udaje na stitku zdroje vyhovi.
Protoze mas smejdskej zdroj Corsair VS, tak bude 550W velmi pravdepodobne malo a potreboval bys minimalne tech 600W, ale kdyz si koupis kvalitni zdroj jako napriklad Corsair RMx, tak bude velmi pravdepodobne stacit i zdroj 450W.

Disky maji mit cim mene tim lepe. Obvykle je pres 50 stupnu pro disky konecna a bezne maji tak okolo 40 stupnu, ale pro jejich dlouhy zivot je treba dobry i k 35 stupnum, coz uz je narocnejsi splnit.