Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční windows - prosím pomoc

Pěkný večer všem usoudil jsem že bych opět po roce měl reinstalovat windows, což jsem také udělal. Šlo o kompletní novou instalaci - do pc jsem vložil flash disk s windows 10 a instaloval jsem dle pokynů. Po instalaci jsem musel nainstalovat Lan driver z cd co bylo k základní desce (jinak bych se nepřipojil k internetu) zbytek driverů jsem sehnal na stránkách výrobce daných komponentů (u základní desky tam pro windows 10 byl jen driver na lan a zvuk). Myslel jsem si že mám hotovo tak jsem se pustil do instalování svých věcí. (steam, komunikační aplikace atd) Ale zjistil jsem že windows mi každou chvíli padá. Nahodí modrou obrazovku se smajlíkem :( a textem který ani nejsem schopný přečíst protože se pc okamžitě vypne. Po vypnutí se bez flashky objeví nápis že mám vložit bootovací medium a pc restartovat, když tak udělám pc se normálně spustí a až do dalšího spadnutí ( rozmezí 2-20 minut) běží. Když windows spadne a flashka už v něm je tak se restartuje a začne nová instalace windows. Jsem totálně bezradný a nevím co s tím, řeším to už od dopoledne, ale bez výsledku a moc bych ocenil jakoukoliv pomoc.

Zákl. deska - MSI AMD 970
CPU - FX 8300
GPU - MSI R9 380

V prvom rade nainstalovat ten windows spravne, t.j. vcetne boot zaznamov alebo boot oddielov, napr. nabootovanim z instalacky a zrusenim vsetkych oddielov a klinutim na next na mieste na disku bez oddielov apod.
Opravit bootovanie sa da aj z moznosti oprav instalacky, ale zavisi to od nastaveni BIOSu a od toho co a jak je na disku, nemusi sa to podarit opravovat, ale instalacia na cisty disk by mala fungovat vzdy. Skontroluj si ale najprv boot order v biose, ze co tam je bez tej flash, mozno len mas blbo nastaveny bios.

Modre obrazovky s tym nemaju nic spolocne, ale bud si nainstalil blbe ovladace, alebo je vadny HW, alebo obe veci naraz. To je komplikovane riesit, najprv by som testoval RAM cez memtest86+, pouzil podporovane windows ku ktorym mam urcite spravne ovladace na webe vyrobcu dosky, a kukal ci to je lepsie, apod

V biosu jsem se v životě nehrabal takže vůbec nevím co a kde tam hledat. Windows jsem instalova na "čistý disk" byli na něm věci, ale před vybráním kam win naisntaluji jsem ho formátoval. Určitě nemám všechny ovladače, ale na stránkách výrobce jich na win 10 moc není ...

Nemas to formatovat, ale zrusit oddiely a potvrdit prazdne miesto.
V biose sa hrabat musis aspon v boot order, ale idealne je aj vybrat si uefi boot, ked uz mas ten windows10. Ale najprv len skontroluj ten boot order, pripadne zvol z instalacky moznosti opravy a opravit bootovanie.

Tak vůbec nevím, v biose se vůbec nevyznám a nevím jak opravit bootování, ale k čemu vlastně potřebuji bootovat když už windows mám nainstalovaný jen nefunguje jak má. Neberte to nějak rýpavě já si naopak cením že se mi snažíte pomoct, ale musíte se na mě dávat jako na lajka možná spíše jako na cvičenou opici. Co se do tohodle nikdy neměla pouštět. Windows jsem reinstaloval kvůli tomu že už byl zahlcený a zpomalený, nepomohlo ani projet ho mbamem a vyčistit, zkrátka mi přišlo že to nebude tak těžké a aktuálně toho těžce lituji.

"bootovani" znamena nacitanie windows (alebo nejakeho OS). Bootovat potrebujes napr. ked bol PC vypnuty.
Ked mas v tom biose nastavene nech bootuje len z USB sticku, tak tie windows z harddisku nenacita.
Alebo pri instalacii sa nezapisal MBR spravne na disk, ak si to instaloval nejak blbo (neviem co si vybral za oddiel k instalacii) alebo nie je ten oddiel oznaceny ako aktivny atd - to vsetko by mala opravit volba "opravit bootovanie" v instlacke v moznostiach opravy.
Alebo to nainstaluj znova a zrus pred tym oddily ak tam nemas ziadne data.

Zkusil jsem to tedy znovu, oddíly jsem vymazal a Windows nainstaloval. Ovladače taktéž, ale Windows stále padá. Teď to teda trvalo déle ale i tak opět spadl a spustila se instalace nanovo. Už vážně nevím co s tím, pro dnešek na to kašlu a uvidím co se podaří zítra. Moc děkuji za trpělivost a rady.

Instalace je na HDD nebo SSD ? (jestli SSD, použít spíše partiton odíl GPT)
Je možné znát vaše nastavení HDD pod BIOSem ? (je nastaven jako AHCI/IDE/RAID?) nastaven má byt AHCI.
(nebylo by na popřípadě škodu obnovit nastavení BIOSU Load Default tuším klávesou F10, nebo F8)

"zbytek driverů jsem sehnal na stránkách výrobce daných komponentů "

Mohu vedět jaké ? Výrobci základních deskek s CHPST 970/99/99x driver na Windows 10 nedodávají, protože je již nativně, podporován.
Instaloval jste mimo ovladaců i nějaký SWare nebo dokonce nejaký Antivirus, CCleaner nebo Driver Detective ?

Instalace je na HDD, nastavení HDD pod BIOSem vůbec netuším jaké je. Jak jsem psal výše v BIOSu jsem byl snad 2x za život a nevyznám se v tom. Konkrétně jsem na stránkách msi nenašel chipset driver. Jinak mimo driverů jsem nainstaloval nic žádný antivirus nepoužívám ani programy jako CCleaner a podobně. Jen jsem čisté nainstaloval Windows a ovladače co jsem
Nášel, ale win přesto padá...