Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaheslovaný BIOS u NTB

Zdravím Vás.
Dostal se mi na stůl netbook Asus 1015BX. Jsou v něm nějak poškozené Windows (7 Starter), normální spuštění i nouzový režim končí modrou smrtí. Oprava systému Windows také nepomáhá. Netbook má zaheslovaný BIOS, majitel samozřejmě heslo nezná. Nemohu se tak dostat do BIOSU ani do BOOT menu, abych nastavil bootovaní a Windows přeinstaloval. Lze nějak heslo zrušit (vyjmutím CMOS baterie, tedy jestli ji netbook má)?

"Boot managera" se vyvolava klávesnicí (BOOT MENU), je jedno jestli ma pusteny SecureBoot nebo ne, mozna az na FastBoot který by mohl nějakému přístupu zabraňovat..
Muže zkusit ten NTB vypnou natvrdo, nebo jestli pomůže vysunuti baterie nevím a zkusit se do určitého MENU dostat znovu, když na to přijde, může i používat špatnou akční klávesu na Boot Menu
(na Recovery u se u některých modelu ASUS musí kupříkladu klávesa F9 mačkat, nebo máčká něco jiného atd :-))

Win7 starter (32b) nevie uefi boot, takze urcite nema uefi (a teda ani secure) boot.
pineview (alebo co v tom je za cpu) netbooky mali este legacy bios.

(inac vseobecne aj keby secure boot mal, tak instalacka win je tiez podpisana od MS, takze instalacka Win sa da bootovat aj so secure boot enabled. V tej vseobecnej (hracky) implementacii secure bootu s klucami pre Windows)

Podle manuálu je to opravdu F9 (zmáčknout iba jeden raz), je tam zobrazena i možnost obnovy přes port USB 'klíče' (vyvolaní klávesou ESC ) uvedeno skoro na konci dokumentu manuálu položka 4-2, myslíš že to stoji zato to zkusit ?

AUSU Ee PC 1015BX Manual (slovensky) : http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/EeePC/1015B/SVK65 18_EeePC_1015_Win7.zip?_ga=2.170873380.585200529.1 496086882-170174483.1496056493

Notebook urcite nejaku cmos baterii ma, inac by nesli hodiny. Ale ci sa tym vymaze heslo, pravdepodobne ne, ale u asusu by mozno aj hej lebo hracka, ale to sa musi googlit konkretne podla modelu alebo aspon rady vyrobcu apod. Alebo skus tu baterku aj vsetky ostatne odpojit na polhodinu apod. Ale rozoberat to je tiez pakaren.

Nefunguje F9 na recovery? (alebo jaka klavesa je pre ten model)
Klavesa pre bootmenu (typicky nejaka medzi F8 az F12) pyta tiez heslo?
Mozes odpojit disk a kuknut ci nabootuje nieco ine, ak ano, tak staci zmazat MBR (ako sektor t.j. vcetne tabulky oddielov) v inom PC, je to trochu riziko ale moze to byt jednoduchsie jak mazat heslo. Predtym v tom inom PC zalohuj uzivatelske data.