Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s HDD

Zdravím, přejdu rovnou k věci. Včera se mi bezdůvodně zhroutil PC. Při opakovaném pokoušeni se dostat do windowsu jsem se vždy dočkal jenom loga windowsu které se zasekaně zcelilo avšak PC se vždy restartoval. Dnes jsem zkusil rebootnout systém což se mi podařilo, ale s tím že windows jsem pro jistotu hodil na disk druhý. Už v průběhu instalace windowsu se mě systém ptal zda chci zkontrolovat konzistenci HDD, což jsem udělal a zjistil jsem, že ze zhruba 750000 segmentu je vesměs drtivá většina od segmentu 55000 nečitelná .. Po téměř 3 hodinách kdy windows kontroloval konzistenci disku jsem se díky založnimu disku dostal do druhého OS. Ale do windowsu který mám na daném disku (rok starém) se pořád díky padání při načítání w7 loga nedostanu. Chtěl bych poprosit o radu co s daným HDD dělat jelikož je relativně nový a toto je první problém. Děkuji s pozdravem Tomáš

Je to uplne blbo prelozene do cestiny, nechapem preco sa snazia nejaki ludia prekladat nieco co nechapu.
Ten vadny sektor sa da premapovat, disk by to mal urobit ked sa na neho nieco zapise. Alebo utilitou od vyrobcu disku. Potom uz to nebude pending sector a le reallocated sector. Potom sa da disk pouzivat, ak nevznikaju dalsie. Ale dolezite data treba zalohovat to plati pre vsetky dolezite data a vsetky disky.

Nemuze ptz disk vobec nezacne zapisovat ked nema vsetky data uz prenesene, a aj keby nemal data tak to nesposobi vadny sektor zapisal by proste dalsie data 00 alebo nahodne co mal v ram.
Ale keby to stracalo napajanie (zakmity napajania) pri zapise, tak vtedy by mohol vzniknut aj problematicky sektor, ale pochybujem. Vadny sektor na disku je problem disku, a asi ma k tomu este navyse aj problematicky kabel. Ak tam vobec je kabel :) Ked to je notebook, tak moze byt urvaty konektor (blby kontakt) na plosaku, apod.

Ale keby to stracalo napajanie (zakmity napajania) pri zapise, tak vtedy by mohol vzniknut aj problematicky sektor

Však tak to myslím, snad se chápeme. Nedávno jsem stejný problém řešil u známého se starým diskem a pomohlo přehodit napájecí kabel. Jinak souhlasím s tím, že je to problém disku, ale nesouhlasím, že to nemohl způsobit vadný kabel :-)

Třeba jsou vadné oba dva kabely, ale to by byla asi haluz :-)

Myslím, že chyba v napájení disku může způsobit i chyby v přenosu dat a zapsat to do SMART statusu disku.
Prostě data se nestihnou zapsat a tím pádem to háže chyby CRC. Teoreticky i prakticky je to možné, nebo se pletu?

máš problém s oběma disky, měl sis zobrazit i ten systémový s c:
chyby 05,c5,c6 jsou kritické, windows na něčem takovém bych používat nechtěl.
kvůli chybám crc zkontroluj konektory kabelů: použij jiný napájecí, bacha na nekvalitní molex redukce, radši vyměň datový kabel.
cvičně bych nechal běžet i memtest, jestli problém obou disků nevzniká odsud.