Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrznutí PC a nasledné vypnutí obrazovky

Dobrý den,
potřeboval bych, prosím, pomoc s problémem, který začal najednou bez žádných okolností. Po pár minutách hraní(děje se to jen u her) se obrazovka zamrazí a zbarví se barvami modré a červené a následuje vypnutí obrazovky, kde se píše "No signal". Celou dobu počítač pracoval jak má, není to určitě jeden z nejlepších, ale obyčejný procesy zvládal. Najednou po 2 hodinách hraní se to stalo. Teď už to je třeba po pár minutách. Mel jsem tušení že to je grafikou, tak jsem nainstaloval novější ovládače, ale nic. Zkusil jsem grafiku úplně odinstalovat a nainstalovat znovu, bez výsledku. Ale kdyby to bylo grafickou kartou nešlo by pouštět videa apod. Je to jen a jen při hraní. Když počítač používám celý den a dělám vše kromě her tak je vše v pohodě, ale pokud zapnu hru, je konec.
Předem děkuji za odpověď

kdyby to bylo grafickou kartou nešlo by pouštět videa apod. Je to jen a jen při hraní.

video je 2d akcelerace, to zvládá kdeco.
hry jsou 3d výpočty, je potřeba mnohem větší výkon ať to včas stíhá, využije se více paměti, jde o mnohem náročnější režim, s pouhým videem nesrovnatelné.

o hardware (a zdroji) nepíšeš nic, tak není co řešit.

Mimo zdroj (který v žádném případě nepodcenovat), tu grafickou kartu zkus mírné 'Podtaktovat' (Core+Memory Clock), použít na to můžeš SWare typu: afterburner
(jestli bude vykazovat stejné anomálie, zdali za to nemůže GRAM a podpobně)
Máš li v BIOSe aktivované nejaké funkce jako OC nebo AUTO boost tak je dezaktivuj, když v tom BIOSe budeš, můžeš provést i jeho obnoveni nastaveni (Load Default).

Opravdu by pomohlo, kdyby jsi před spuštěním hry spustil LOG a mohl sem zkopírovat jeho výsledek.

SPUTIT LOG :

1) Nainstalovat "GPU-Z" : gpuz
2) SPustit "GPU-Z" pak označit -> "LOG to file" (položka dole viz obrázek)
3) Po kliknuti na LOG, se tě GPU-Z zepta kam ho chceš ten Muj_Log_Grafiky.txt 'Uložit', zadej kupříkladu na 'plochu' nebo 'moje dokumenty'
To nám pomůže nahlédnout, jaké měla ta grafická karta v momentu BUG hodnoty.

[img=https://tpucdn.com/gpuz/screen2-v1495533385855.gif]https://tpucdn.com/gpuz/screen2-v1495533385855.gif [/img]