Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GSM RS232

Ahoj mám dotaz,
mám průmyslové analyzátory po celé republice mají komunikaci po rs232 chci vymyslet řešení kvůli stažení diagnostiky a to že se zapojí jeden gsm modem který umí RS232 a dostat to druhým modem přes 232 ke mě do pc funguje tak něco neumím si to logicky představit. Umím si představit že by mi to šlo přes nějaký server ale zase toto by bylo pohodlnější jen pošlu poštou krabičku správce ji připojí a já si stáhnu diagnostiku do pc.

So specialnou SIM (kontaktuj gsm providera) sa da zavolanim urobit spoj tusim 9600baud (GSM data call). Dnes nieco take pouzivat neni normalne, dnes pouzije clovek nejaku 3G/4G technologiu a ist na to cez internet. (to zariadenie ale potom musi byt inteligentne, napr. nieco ako arduino alebo raspberry, a naprogramovat si aplikaciu)

Spravca nech to rovno stiahne do PC a posle ti to emailom, vyhoda je ze nemusis posielat ziadne krabicky (spravca ma mat PC s RS232) staci mu poslat tvoj software.