Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze v SAMBE nastavit kvotu omezujici vyuzitelne misto?

Ahoj,
mame na serveru diskove pole, ktere je vyuzivano prevazne Oraclem. Radi bychom vsak obcas volne misto vyuzili pro prechodne "odlozeni" dat. Potrebovali bychom "zivy" pristup, tzn. abychom mohli vystupy z Win aplikaci rovnou ulozit na server. Je SAMBA jediny zpusob, jak tohoto docilit? A pokud ano, lze nejakym zpusobem vymezit prostor, ktery by byl k dispozici Win uzivatelum? Na serveru bezi Red Hat Enterprise 4. V jsou siti W-XP, W2k.

Diky za pripadne reakce, M.

v sambe samotne to nejde.
jedna moznost je quota ( vytvoris kvotu pro uzivatele ) primo na filesystemu
druha moznost je vytvorit soubor, ve kterem vytvoris filesystem a das mu pri tom tebou pozadovanou velikost. Ten pak pripojis do filesystemu a nasmerujes tam to uloziste.

Diky za odpoved "dzejaare". V Linuxu se prilis neorientuji, takze par natvrdlych dotazu: nebyl by pri te prvni variante (vytvoreni kvoty pro uzivatele) problem, pokud by tam pristupovalo vice uzivatelu? Znamenalo by to vytvoreni kvot pro kazdeho uzivatele?
K te druhe moznosti - pokud tedy vytvorim soubor - jak se "tvari" pro Linux? Pokud napriklad vytvorim soubor o velikosti 200GB, bere jej Linux jako jiz "zaplneny" (tzn. ma dopredu "rezervovanou" velikost)? Snad jsem se vymackl dobre.

Dik, M.

Pokud napriklad vytvorim soubor o velikosti 200GB, bere jej Linux jako jiz "zaplneny" (tzn. ma dopredu "rezervovanou" velikost)?

Asi takhle, ten soubor je velký např. 2GB a pokud se namountuje na určené místo, tak se jeví jako prázdná složka o kapacitě 2GB, do které si můžeš ukládat co chceš. Ty můžeš příkazem

mount -o loop /nekde/nejaky/soubor/pro/uzivatele1 /home/uzivatel1

přidělit uživateli domovskou složku o max. velikosti toho souboru.