Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pc nejde zapnout - computer was unable to start

Dobry den zniceho nic kdyz dnes zapinam pc se mi objevi ze neco neni v poradku a ze se doporucuje repairovat nasledne se zobrazi tabulka s nacitanim your computer was unable to start, bylo to pusteny velmi dlouho ale zadna zmena nenastala, zkousel jsem spustit safe mod avsak take zadna zmena, nevite nekdo co to muze byt? Nejaky zniceny komponent?

ja som mal ten istý problém asi mesiac dozadu, problem som vyriešil len tovaresnkymi nastavkami :(, potom sa znova objavil ale stacilo uz vratit do stavu zpred niekolkych dni takze tam niekedy moze byt problem co brani aj tomu oboveniu a vtedy treba tovaren s uchovaním dát na iný disk(ak chceš) alebo dat normalnu tovarnu.
Dufam ze to vyriesis, je to vcelku svinstvo ten problém zo štartom ;)

pripojil jsem jiny na kterem mam i nainstalovany os

Ten OS bol instalovany na tom istom PC, alebo na inom HW?

Instalacny program vytvara OS na mieru pre dany hardver.
Prenesenie HDD zo systemom instalovanym na inom HW, je problematicke a uspesnost zalezi od toho, ako sa HW lisi.

Samozrejme ano, dokonca je to spravne riesenie.

Ale ani za dva dni si nenapisal o aky OS sa jedna a ani nic o HW.
Takze len vseobecna rada:

zisti si, ci su dostupne ovladace na Tvoj HW pre dany OS (vcetne 32/64-bit).
Ked sa jedna o notebook, tak sa ovladace stahuju zo stranky vyrobcu notebooku (presne na dany typ a OS 32/64)
Ked je to stolne PC, tak ovladace stahuj zo stranky vyrobcu zakladnej dosky, (presne na dany typ a OS 32/64 a pozor aj na reviziu dosky).
Ked mas pridavnu grafiku, tak aj ovladace od vyrobcu grafiky.

Ako prve sa instaluje podpora zakladnej dosky (podmienka) a povinny restart. Az potom dalsie ovladace (uz na poradi moc nezalezi).

Ovladace si stiahni vopred (pred instalaciou OS), pretoze Ti (asi) nebude fungovat pripojenie.
(ovladace neuloz na disk, ktory budes pri instalacii mazat, iny oddiel (ked mas), alebo USB disk / kluc)

P.S. neviem OS a neviem aku mas licenciu. Licencia moze byt v BIOSe, alebo mas licencny stitok, licencia na Win10, ktore uz boli uspesne aktivovane je ulozena na MS serveroch.