Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem system Buzz

ahoj,nedavno jsem tady psal,ohledně toho že mi při startu pipne pc,potom jsem si nainstaoval nove ovladače na zakladní desku a od te doby mi to neděla,pry se to jmenuje system BUZZ,a pry to jde najit v biosu a zapnout,tak se chci zeptat,zda je to pravda a pokud ano kde to najdu,děkuji

vola sa to beep a aj hocijako inac, ako si po eng pomenujes pipanie.
v zivote za 20r svojej IT historie som nevidel ze by sa to niekde vypinalo, proste odpojis speaker v bedni = vypnute.
update biosu to spravit mohol, tak si bios prehladaj, kde to tam je...ak vobec. ak nie, tak s tym nic nespravis.
necakaj ze ti to dakto vyvesti ked ani nenapises aku mas dosku.

já mám auto škoda.
jistě si nemyslíš, že msi vyrobil jediný typ desky.
jako správný majitel desky jsi nevyhodil uživatelský manuál, v něm si najdeš piny na desce a k nim budeš hledat "buzzer".
když tě vyhledávání v dokumentu zavede až do sekce bios, je to taky možnost.

typ desky je na ní největšími písmeny, nebo je na krabici, nebo v seznamu eshopu kdes to kupoval, nebo se vypisuje na první obrazovce po zapnutí, nebo je dnes na první obrazovce v biosu, nebo ho vyčte každý diagnostický program (speccy, cpu-z, hwinfo64 ...), nebo v příkazovém řádku:

wmic baseboard get product,manufacturer,version

jestli manuál sežral pes, vygooglíš si ho u výrobce.

S ovladacmi to nema nic spolocne. Ale mozno si sa nechal ojebat microsoftom a nevypinas PC vobec lebo mas nastavene "rychly start" v energii? Tak si to vypni a potom sa to bude normalne vypinat a mozno aj pipat pri zapnuti.
P.S. alebo predtym mal bios nejaky problem s HW a preto pipal. Alebo si tam naflahsoval novy bios, to vies ale len ty.
P.S.2. si jediny clovek na svete co riesi taky nezmysel.