Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozložení místa na disku

Čau lidi, dneska jsme reinstaloval Windows 10 a asi jsem to poplet při rozdělování místa na disku.. udělal jsem tam oddíl 1 300 gm a oddíl 2 600 gb.. ale pak jsem tam měl jen disk C o velikosti 600 GB a zbytek nikde..
Kliknul jsem na start pravim tlačítkem a dal správa disků. Tam vidim to, že tam mam 2x volné místo po 300 gb.. ale nejde mi to spojit dohromady do jednoho disku.. a jediný co mi jde je to, že vytvořim disk D o velikosti 300 gb a disk E o velikosti 300 gb.. ale nevim jak z toho udělat jeden. Nějaká rada?

A nie je medzi nimi nejaky dalsi oddiel? Kde su tie volne miesta?
Mas MBR alebo GPT oddiely? Vidis to v prikaze diskpart, po list disk, alebo potom select disk cislo a detail disk, je tam stlpec GPT a v nom hviezdicka alebo ne. Ukocuje sa to prikazom exit.

U MBR disku mozes mat takzvany extended ramec, ten by mohol rozdelit volne miesto na dva, v tom pripade sa da kliknut na ten ramec a jemu zmenit velkost.
Ked to nebude nijak pochopitelne v sprave diskov Win, tak si nabootuj nejaky linux s gparted.

Samozrejme da sa poradit.

Napred si zvolme jazyk, s korym budeme komunikovat (urcite nemyslim CZ vz SK)
"1 300 gm"
"oddíl 2 600 gb"
"600 GB"
"po 300 gb"

"gm" ako kapacita disku / oddielu je uplne neznama velicina
"600 gb" je nezmysel gram /bit neexute

Skus to popisat vo vseobecne chapanych jednotkach.