Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde internet přes kabel, ale Wifi funguje

Zdravím milý čtenáři.
Přišel jsem domů, zapnul PC, ale internet nic. Zkoušel jsem vypnout a zapnout PC i modem a vyzkoušet kabel na NTB( a tam fungoval). Došel jsem tedy k závěru že chyba bude v PC. Potřeboval bych vážně pomoct. Jinak ikona připojení k internetu je v pořádku a neukazuje závadu a právě tomu jsem se divil. Děkuji moc za pomoc a tady je výpis z CMD.

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : GamingPC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No
DNS Suffix Search List. . . . . . : .

Ethernet adapter Ethernet:

Connection-specific DNS Suffix . : .
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 4C-CC-6A-B0-91-E2
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2a00:1028:8d1f:7246:8901:eee:598b:a53a(Preferred)
Temporary IPv6 Address. . . . . . : 2a00:1028:8d1f:7246:3156:2cb:697a:c5c0(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::8901:eee:598b:a53a%13(Preferred)
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.32(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : etvrtek 1. eervna 2017 14:35:47
Lease Expires . . . . . . . . . . : pátek 2. eervna 2017 14:57:01
Default Gateway . . . . . . . . . : fe80::1%13
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 122473578
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-20-3A-A1-16-4C-CC-6A-B0-91-E2
DNS Servers . . . . . . . . . . . : fe80::1%13
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap..:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . : .
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Zkuste nejdříve obnovit (restartovat) vaše LAN připojení pomocí příkazu (v console CMD) na obnovení vašeho adaptéru a vrstvy na úrovni (TCP/IPv) pomocí :

   netsh int ip set address name=”Local Area Connection” dhcp

Obnovení vrstvy TCP/IP:

netsh winsock reset
nebo
netsh interface ip reset / netsh int ip reset (obnovení TCP/IP'stack')

Nebude-li stále navazené spojeni, proklepnou FireWall :

netsh advfirewall reset

Po zadaní příkazu nezapomeňte váš NTB nebo PC restartovat.

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 10.0.0.32(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : etvrtek 1. eervna 2017 14:35:47
Lease Expires . . . . . . . . . . : pátek 2. eervna 2017 14:57:01
Default Gateway . . . . . . . . . : 10.0.0.138
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 10.0.0.138

až na tcp/ip v.6, se kerým si tvůj router asi neporadí a asi je mu k ničemu, to nastavení co dostáváš od routeru je ok.

resetovat nastavení sítě znamená jen vyžádání další dhcp adresy, a lokálně nejspíš flush dns cache.
to by taky mohlo znamenat, že na vině je příliš snaživý prasečí antivir, který se sere do čeho nemá = co neumí.
tímto zdravím avast, jestli máš nějakou mrdku od nich.