Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN 10 vs. COSSACKS II

zařízení: ASUS N56JN
OS: WIN 10

dobrý den,
Jako malý jsem hrál hru Cossacks II: Napoleonic Wars kterou jsem si zamiloval ale s příchodem win 7 si ji již nemohu zahrát :(.
Zkoušel jsem různé postupy, triky a tipy z internetu ale žádný Cossacks nezprovoznil a proto bych chtěl s vámi něco vymyslet...

Mě osobně napadli dvě věci A) rozdělit disk a do druhé části nainstalovat win XP ale nemám ani páru zda to bude možné
B) kamarád vlastní pc od Applu ve kterém si muže dodatečně spustit windows jako obyčejný program ... nešlo by také v
prostředí win 10 virtuálně spustit win XP (a v něm dále následně Cossacks) ???

Virtualne sa spustit da vsetko, ale ked to nema priamy pristup na grafiku (akoze spravidla nema ak tam neni nejaka specialna vtd podpora v HW a emulatore), tak to bude nehratelne ptz nemas tam ziaden vykon HW (a aj keby ten XP mal pristup na HW, tak ti je to naprd lebo nemas XP ovladace)

Ta hra by sa mohla dat rozchodit normalne, asi to bude chciet nainstalit DX9.0c balik, a trochu postelovat spustanie exe v pravom kliku alebpo aj pogooglit. Urcite je jednoduchsie rozchodit hru vo W10, jak riesit cokolvek ine. (tym netvrdim ze to je jednoduche, ale ze cokolvek ine ma sancu na uspech este horsiu)