Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ovladače dvd mechaniky

Dobrý večer možno niekto poradí.Potrebujem preinštalovat notebook ale pri inštalovaní mi pc vypíše,chýba požadovaný ovládač jednotky cd-dvd podotýkam že som skúsil aj programy ktoré inštalujú ovladače aj stránku výrobcu.Notebook ináč prehráva všetky média bez problémov len tá inštalácia nejde.Skúšalsom aj externú mechaniku ale to isté.

Nejaky tajny windows sa urcite na sata mechinku v notebooku dostane. Nedostane sa tam vtedy ak tajny windows je moc stary, alebo ak mas v biose nastavene raid, co by sice bolo dementne a spravidla to tam nemas, ale neni to nemozne.
Tajny notebook, tajny windows, tajna odpoved.

P.S. dufam ze chapes ze windows sa instaluje nabootovanim z DVD po restarte, a ne klikanim vo windows.

cd/dvd mechaniky a napalovačky využívajú výlučne systémové ovládače,bez ohladu na to,či sa jedná o IDE/SATA/usb/firewire/thunderbolt mechaniku,žiadne ovládače pre mechaniku od výrobcu nieje potrebné inštalovať a ani ich nikto nevytvára,jediný MS DOS a win 3.11 potreboval ovládače pre CD/DVD mechaniku a staré SCSI mechaniky,ktoré už dnes nekúpiš ani v bazári..........
pokial došlo k zablokovaniu mechaník,tam je obvykle na vine nejaký malware alebo konflikt softwaru na ochranu proti kopírovaniu s nejakým programom,ktorý ju má obchádzať,často napr. daemon tools a podobné programy vytvoria konflikt v systéme a aj niektoré programy,ktoré vytvárajú tvz.virtuálne mechaniky,ktoré umožňujú spúšťať napr. hry bez prítomosti originálneho média v mechanike.....

Reseni tam moc neni, protoze to je akorat popis, kdyz neni mechanika videt v nainstalovanych Windowsech...
Ne pro cistou instalaci.

U W7 byly tyto problemy - spatne ISO, spatne vypalene ISO, instalace probiha z USB 3 zarizeni...(predpokladam, ze mluvi o W7).
Zkus v BIOSu vypnout podporu pro USB 3.x

"Potrebujem preinštalovat notebook" chces si len pokecat, alebo chces spravnu radu?
Napis presny typ notebooku. (je to aj na uvodnej stranke, ktoru si asi necital).

"ale pri inštalovaní mi pc vypíše..." Instalujes OS (operacny system), prezradis aky?

"Inštalujem to z orginál dvd a nie prvý krát ale len teraz sú potiaže"
Naozaj si myslis, ze touto odpovedou si presne specifikoval OS vcetne verzie a vcetne 32/64-bit?

Moze to byt nekompatilita OS vs HW (KabyLake vs Win7)
Moze to byt nespravne nastavenie v BIOSe

"podotýkam že som skúsil aj programy ktoré inštalujú ovladače aj stránku výrobcu"
Snad sa nepokusas preinstalovat system, z beziaceho systemu?
Pilit konar pod ritou, Ti nedovoli ani pribubli Windows, to proste nejde.

Este raz "podotýkam že som skúsil aj programy ktoré inštalujú ovladače aj stránku výrobcu"
Ovladace mozes instalovat len do funkcneho OS, alebo (vo vynimocnych situaciach integrovat do instalacky)
Urcite nie do systemu, krory chces mazat.

Mas len dve moznosti:
Napisat presny typ notebooku (otoc ho hore ritou asi tam ma nalepku) a samozrejme aj verziu OS (vcetne 32-/64-bit)
Alebo skus Vestirnu (bez zaruky).